PROF. DR. İLTER UZEL, EŞİNİ KAYBETTİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Sağlık Sistemini Değiştireceğiz

Sağlık, Yerel Haberler

PROF. DR. İLTER UZEL, EŞİNİ KAYBETTİ

Bu haber 30 Mayıs 2022 - 12:30 'de eklendi ve 103 views kez görüntülendi.
Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı, tıp tarihi yazarı Prof. Dr. İlter Uzel’in 56 yıllık eşi Av. Ayşe Aysel Uzel, hayatını kaybetti.
Tıp tarihi alanındaki en önemli eserleri günümüz Türkçesine kazandıran ve tarafından yaptırılan Diş Hekimliği Müzesine adı verilen Prof. Dr. İlter Uze’in avukat olan eşi Ayşe Aysel Uzel, bir süredir Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu.
Merhume Atiye Tanyeli ve merhume Jandarma Albay Halil Tanyeli’nin kızı, İlhan ve Erhan Uzel’in annesi, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. İlter Uzel’in 56 yıllık eşi, Doruk ve Doğa’nın babaannesi, Aslıhan ve Esra Uzel’in kayınvalidesi Av. Ayşe Aysel Uzel’in ölümü büyük üzüntü yarattı.
Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olan, serbest avukatlık yapmanın yanı sıra Ankara’da Anadolu Sekreterlik Meslek Lisesi’nde öğretmenliğinden emekliliğe ayrılan ve Türkiye de ilk kez Hukuk Sekreterliği Dersleri kitabının yazarı olan Ayşe Aysel Uzel, 78 yaşındaydı.
Eşi Prof. Dr. İlter Uzel’in Çukurova Üniversitesi’nden emekli olmasının ardından Mersin’e yerleşecek hobisi olan çiçek yetiştiriciliği yapan Ayşe Aysel Uzel’in cenazesi
yarın Çukurova Üniversitesi Mezarlığında, ikindi namazının ardından toprağa verilecek.