Tüm Çalışanların Sabrını Sınamayın | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Tüm Çalışanların Sabrını Sınamayın

Memur-Sen İl Temsilciliği  ve Öz-Sağlık-iş  Şubesi tarafından Çukurova Üniversitesi promosyon görüşmeleri ile ortak  basın açıklaması düzenlendi.

Bu haber 11 Eylül 2023 - 14:11 'de eklendi ve 437 views kez görüntülendi.

Memur-Sen İl Temsilciliği  ve Öz-Sağlık-iş  Şubesi tarafından Çukurova Üniversitesi promosyon görüşmeleri ile ortak  basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasına Memur-sen Adana İl Temsilcisi Bekir Nennioğlu ,Eğitim Birsen Çukurova Üniversitesi Şube Başkanı Mehmet Benli , Öz  Sağlık-iş Şube Başkanı  Mesut Tekin Demirci ,Yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler katıldı.
Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Bekir NENNİOĞLU yapmış olduğu açıklama da;Kıymetli Arkadaşlarım Hepinizin Bildiği Üzere Yaklaşık 3 Aydır Çukurova Üniversitesi Promosyon Görüşmeleri Devam Etmektedir. Bugün Gelinen Son Nokta İse Tüm Çalışanların Sabrını Sınamaktadır.
11.09.2023 Tarihinde Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünde Yapılan Promosyon İhalesinde 16 Bankaya Teklif Gönderilmesi İçin Mektup Yollanmış Olup İhaleye Sadece 2 Banka Teklifte Bulunmuştur.Verilen Teklifler Ülke Şartları Göz Önünde Bulundurularak Değil Sadece Teklif Vermek İçin Verilmiş Çok Komik Tekliflerdir.
Bu Teklifler Ziraat Bankası Yıllık 3.000 TL 3 Yıllığına 9.000 TL, Hali Hazırda Kurumumuzun Anlaşması Devam Eden İş Bankası İse Yıllık 3.500 TL 3 Yıllık 10.500 TL Teklif Vermiştir.Şimdi Sizlere Sorarım Geçtiğimiz Yıl 2022 Yılı Ağustos Ayında Kurumumuzda Yaklaşık 14 Aylığına 11.000 TL Verilirken Bugün Ülkenin Ekonomik Şartları Göz Önünde Bulundurularak 4 Katı Düşük Teklif Vermek Sadece Bizler İle Alay Etmek Dalga Geçmek Değilmidir.
Bir emekliye 7500 TL en aşağı yıllık Promosyon Veren bir Banka Neden Çukurova Üniversitesinde Çalışan Arkadaşımıza Yıllık 3000 TL teklifte Bulunuyor.Bu teklifler Kesinlikle Gerçeği Yansıtmıyordur.
Buradan Bütün Bankalara Sesleniyorum;
Gelin Bu Sürece Dahil Olun Zararlı Çıkmazsınız
Çukurova Üniversitesi Türkiye nin En Güzide Kurumları Arasındadır
Yapılan İhale Sürecinde Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünün Süreci Yeterince Önemsemediği Bankaların Yeterince Bilgilendirilmemiş Olması Gibi Faktörlerde Sürecin Aksayan Yönleri Olarak Gözükmektedir.Teknik Şartname Hazırlaması Sürecinde Yeterince Şeffaf Olunmamış Sadece Yetkili Sendika İle Görüşülüp Teknik Şartname Hazırlandığı Duyulmuştur..Memur-Sen Adana İl Temsilciliği Ve Türkiyede Yetkili Sendika Olarak Bizlerden Eğitim-Bir-Sen Ve Sağlık-Sen Temsilciliğimiz Hiç Bir Şekilde Olaya Mudahil Edilmemiştir.
Şimdi Söz Yetki İse Bizlerde Sendikalarımıza Yetki Verildiği Süreçte Tüm Türkiyede Olduğu Gibi Çukurova Üniversitesinde De Çalışanlarımızın Promosyon Haklarını Sonuna Kadar Savunacağımız Bilinmelidir.
Sorumlu Sendikalar Bu Süreci Yönetemediği Anlaşılmaktadır.Bizler Eğitim-Bir-Sen Ve Sağlık-Sen Olarak Yetkiliği Olduğumuz Kurumların İhale Süreçlerinde Banka Yetkileri İle Bire Bir Görüşüp Süreci Sözel Ve Yazılı Açıklamalarda Bulunarak Yönettiğimizde  Böyle Bir Olumsuz Tablo İle Hiç Bir Zaman Karşılaşmayıp Süreci Komik Hale Hiç Düşürmedik. Yapılan İhale Sürecini  Olumsuz Olarak Değerlendirerek Sorumlu Sendikaların Sorumsuzluğunu Hiç Bir Şekilde Kabul Etmiyoruz.
Kamu Çalışanlarının Promosyon Sorununun Alternatif Ödeme Şekilleri Düşünülerek Bir Çözüme Kavuşturulması Yetkililer Tarafından Sağlanmalıdır.
Biz Eğitim-Bir-Sen Ve Sağlık-Sen Olarak Yıllık Bazda Çukurova Üniversitesi Çalışanlarımızın Bankalar Tarafından Bu Denli Komik Hale Düşürülmesinin Kabul Etmiyoruz Bundan Sonraki Süreçi Yakından Takip Ederek Eylemse Eylem Söylemse Söylem Dava İse Dava Diyerek Sizleri Bilgilendireceğiz.Dedi