SAĞLIK-SEN’ DEN PANDEMİ ŞEHİDİ DOKTORA VEFA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

SAĞLIK-SEN’ DEN PANDEMİ ŞEHİDİ DOKTORA VEFA

Adana Sağlık -Sen Şubesi olarak pandemi şehidimiz Dr. Mehmet ERTANE adına kadın erkek karma olacak sekilde voleybol turnuvasi düzenlenecektir.

Bu haber 31 Ağustos 2023 - 11:43 'de eklendi ve 215 views kez görüntülendi.

SAĞLIK-SEN’ DEN PANDEMİ ŞEHİDİ DOKTORA VEFA

Adana Sağlık -Sen Şubesi olarak pandemi şehidimiz Dr. Mehmet ERTANE adına kadın erkek karma olacak sekilde voleybol turnuvasi düzenlenecektir. Katılmak isteyen sağlık calisanlari icin 1-15 Eylul arası basvurular alınacaktır.

Dr.Mehmet ERTANE pandeminin en yoğun dönemde Adana Şehir Hastanesinde Acil Tıp Asistanı olarak görev yaparken Covid 19 virüsüne yakalandığı halde görevine devam etmiş ve görev yaparken Yoğun Bakıma alınmış iki ay sonunda şehit olmuştur.

Milletine hizmet ederken şehit olan Dr.ERTANE ,Ceyhan Devlet Hastanesinde hekim olarak, Feke Devlet Hastanesinde Başhekimlik yaptı.

Bu konuda açıklama yapan Sağlık-sen Adana Şube Başkanı Bekir NENNİOĞLU “ Sağlık çalışanları arasında birlik ve beraberliği temin etmek ve çalışanlara stres atmalarının amaçlandığını belirti.

Sağlık-sen Adana Doktor Komisyonu Başkanı Op.Dr. Ahmet Bora Gül turnuvaya şehit Dr.Ertane’nin adının verilmesine çok memnun olduklarını ifade ettiler.