SMA Hastası Aziz destek bekliyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Toplumsal şiddet bitsin artık”

Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yerel Haberler

“Bahçede 2, markette 20 lira”

Genel, Siyaset, Yerel Haberler

SMA Hastası Aziz destek bekliyor

Adana’da yaşayan Eyüp ve Zeynep Yaman çifti,”(SMA) Tip 1″ hastalığına yakalanan 4 aylık yavruları Aziz Ali’yi kaybetmemek için destek bekliyor.

Bu haber 31 Temmuz 2023 - 11:21 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

Adanalı Aziz Ali Yaman ilgi bekliyor

Adana'da yaşayan Eyüp ve Zeynep Yaman çifti,”(SMA) Tip 1″ hastalığına yakalanan 4 aylık yavruları Aziz Ali'yi kaybetmemek için destek bekliyor.

Eyüp ve Zeynep Yaman
çiftinin ilk ve tek evladı 10 günlükken topuk kanından alınan örnek ile SMA Tip 1 ölümcül kas hastalığı teşhisi konuldu.4 Aylık çocukları Aziz Ali'nin,Kas gücünü koruması adına Spinraza ilacının sadece bir dozunu alabilmiş.Aslında şu anda 4.dozunu alması gerekiyor ama ilaç temini sağlanamıyor ne yazık ki!

SAĞLIKÇI AİLE Bİ TÜM HASTALARA ŞİFA OLURKEN,
KENDİ YAVRUMUZA ŞİFA OLAMIYORUZ

Adana 'da ikamet eden baba Eyüp Yaman Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım hemşiresi 3 yıldır görev yapıyor hastanede.Covid ve deprem zamanında sahada aktif çalışmış bir baba.
Anne Zeynep Yaman m'da Laborant mezun lakin Aziz Alinin rahatsızlığından ötürü çalışamıyor.Aziz Ali'nin bakımı ile ivedi bir şekilde ilgileniyor.Buğune kadar başkalarına şifa bulan Yaman Ailesi ilk ve tek evlatları olan Aziz Ali için destek bekliyorlar.
Evde tedavisi üren Aziz Ali'nin gerekli ilacı alarak yaşama tutunması için yardım eli bekliyor.
Baba Eyüp Yaman, yaptığı açıklamada,”Oğlum Aziz Alin'in SMA Tip-1 hastalığının tetiklediği için tedavisinin sürdüğünü söyledi.
Yapılan tetkikler sonucu Aziz Ali'nin alması gereken 4.Doz ilacını alması gerekiyor.
SMA Tip 1 hastalığının zamanla kaslarını güçsüzleştirip, hayatını tehtit edeceği için 6 aylık olmadan yurtdışındaki kesin tedavi sağlayan ilacına ulaşması gerekiyor ancak, ilaç temini sağlanamıyor.Çocuğumu bu hastalıktan kaybetmek istemiyorum.
Yavruma umut olacak ilacı temin edemedik.
Aziz Ali'nin minik bedeniyle hastalıklarla savaştığını gördükçe içimiz yanıyor. Elimizden gelen bir şey yok.Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve hayırseverlerden destek bekliyoruz.”dedi.