Prof. Dr. Tuncel, ÇOİM’de Tedavileri Süren Çocukları Hatay Konteyner Kentte Ziyaret Etti | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Prof. Dr. Tuncel, ÇOİM’de Tedavileri Süren Çocukları Hatay Konteyner Kentte Ziyaret Etti

Çocuk İyilik Merkezi’nin (ÇOİM) ‘iyilik’ hareketi çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Bu haber 09 Ağustos 2023 - 9:56 'de eklendi ve 82 views kez görüntülendi.

Prof. Dr. Tuncel, ÇOİM'de Tedavileri Süren Çocukları Hatay Konteyner Kentte Ziyaret Etti

Deprem felaketlerinin yaşandığı ilk andan itibaren tüm imkânlarıyla seferber olan; öğrenci, akademisyen ve personelleriyle bölgedeki bütün çalışmalara etkin olarak katılan Çukurova Üniversitesi, deprem sonrası yaraların sarılması için başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. 'in girişimiyle kurulup, göçük altında kaldığı için ya da tedavi sürecinde tedavinin bir parçası olarak uzuv/uzuvlarını kaybeden tüm çocukların ve ailelerin kısa sürede umudu olan Çocuk İyilik Merkezi'nin (ÇOİM) ‘iyilik' hareketi çığ gibi büyümeye devam ediyor.

ÇOİM'in çalışmalarının koordinasyonunda bizzat bulunan Rektör , beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ile birlikte Çukurova Üniversitesi Çocuk İyilik Merkezi tarafından tedavisi üstlenilen depremde uzuv/uzuvlarını kaybeden ampute çocuklarımız ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nda tedavileri süren çocuklarımızı Hatay konteyner kentteki yaşam alanlarında ziyaret etti. Çocuklarla tek tek ilgilenerek hediyeler veren Prof. Dr. Tuncel ailelerle de sohbet ederek, tedavi süreçleri ile ilgili onlardan gelen soruları yanıtladı.

Prof. Dr. Meryem Tuncel, “Hepsinin acısını kalbimizde derinden hissediyor, onların acısını biraz olsun dindirebilmek ve yaralarımızı birlikte sarabilmek amacıyla depremin hemen ardından başlattığımız çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı koruyup kollamak, onların ruhen/bedenen sağlıklı, bağımsız, üretken bireyler olarak yaşamlarına devam etmelerini sağlamak en büyük görevimiz. Çünkü çocuklarımızın bir gülüşü dünyaya bedel” dedi.