Ecz. Yalbuzdağ: Ücretsiz verilecek maskelerin ilk partisi Adana'ya geldi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ecz. Yalbuzdağ: Ücretsiz verilecek maskelerin ilk partisi Adana’ya geldi

Bu haber 17 Nisan 2020 - 10:19 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, maske satışının yasaklanmasının ardından Adana’da da Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımının yapılacağını belirterek “İlk Parti geldi” dedi.

TELEFONUNA KOD GELEN MASKE ALABİLECEK

Adana’da eczanelerden ücretsiz maske dağıtımının başlandığını ifade eden  Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, yaptığı yazılı açıklamada “Ücretsiz verilecek maskelerin ilk bölümü depolara oradan da eczanelerimize gelmeye başladı. Toplum sağlığının korunmasına katkı vermek adına Adana’nın coğrafi olarak her yerindeki eczacı meslektaşlarımızın aracılığıyla bu maskeleri halkımıza vereceğiz. Ancak bu maskelerin alınabilmesi için Sağlık Bakanlığı’nca cep telefonlarına gönderilen ‘kod’larla eczanelerimize müracaat edilmelidir.”

SOSYAL MESAFE ÖNEM ARZ EDİYOR

Eczaneden ücretsiz maske temini için bakanlıktan gönderilen koda ihtiyaç olduğunu, kod gelmeyen vatandaşa maske verilemeyeceğini de belirten Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Hem eczacının hem eczane çalışanının hemde vatandaşlarımızın kendi sağlığı için kod gelmeden ücretsiz maske için eczanelere gelmeyiniz. Cep telefonlarına ücretsiz maske kodu gelenler en yakın eczanelere gidip, maskelerini alabilirler. Dağıtım kanalları tarafından her eczanemize 100 (Yüz)vatandaşın ihtiyacını karşılayacak maske bırakılmaktadır. Eczaneden ücretsiz maske tedarik ederken sıra var ise sosyal mesafeye dikkat edilmesi, maske o eczanede kalmadı ise diğer eczanelere bakılması da önem arzetmektedir. Unutmayınız en yakın sağlık danışmanınız eczacılarınızdır.” diye konuştu.

Maske talebinde bulunan 20-65 yaş arası olanlara “10 gün için kişi başına 5 adet maske” verileceği, eczaneden ücretsiz maske dağıtımı 20 yaş altı ile 65 yaş üstünü kapsamadığı bildirildi.