BU NASIL BİR ÜLKE ALLAH’IM | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Toplumsal şiddet bitsin artık”

Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yerel Haberler

“Bahçede 2, markette 20 lira”

Genel, Siyaset, Yerel Haberler

BU NASIL BİR ÜLKE ALLAH’IM

Bu haber 30 Haziran 2023 - 13:32 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

Hepi topu bir belediye başkanı, evet evet Kemal Kılıçdaroğlu'nun izni, onayı ve tensipleriyle belediye başkanı olmuş Ekrem ‘' sayın genel başkanın açıklamaları beklentilerimin %3'ünü bile karşılamadı ‘' cinsinden edepten, ahlaktan, nezaketten ve had bilmekten yana alabildiğine uzak ve sorumsuz açıklamalara tanık olduğumuz bir ülkede yaşıyoruz.
Hepi topu bir belediye başkanı, evet evet Kemal Kılıçdaroğlu'nun izni, onayı ve tensipleriyle belediye başkanı olmuş Ekrem İmamoğlu ‘' sayın genel başkanın açıklamaları beklentilerimin %3'ünü bile karşılamadı ‘' cinsinden edepten, ahlaktan, nezaketten ve had bilmekten yana alabildiğine uzak ve sorumsuz açıklamalara tanık olduğumuz bir ülkede yaşıyoruz.

Aslında bu açıklamayı akıl, bilgi ve tecrübe sentezinde ele alan herkes ‘' Benim arkam alabildiğine sağlam ve artık abiler beni orada görmek istiyorlar ‘' kabalık, küstahlık ve projesini görmekten yana zerre kadar zorlanacakları kanıında değilim.

Aksi halde yerel seçimlere yarı yıl kalmış iken ve hala partinin de genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iken ve bu genel başkanın bir daha ki sefere seni aday göstermediği ve partinin de hiçbir etkin konumunda değerlendirmediği zaman vatandaş Rıza konumuna düşmekten yana seni kim kurtarabilir!?

Ama dedim ya arkanı Ekrem İmamoğlu kadar sağlam ve güç odaklarınca tahkim edilmemiş olsa, yukarıda da bahsini yaptığım okkalı, cüssesinden ve sahip olduğu herşeyden haylice büyük ve ağır cümleleri kurabilmeniz ve kurabilmesi ne mümkün !?

Bütün bu sıra dışılıkları, Ahlak ve edepten yoksunlukları ve beş yıl evveline kadar kimselerin bilip tanımadığı ve hiçbir şeye takmadığı bir kişinin böylesi tonajlı ve yıkıcı cümleleri kurduğuna şahit olduğunuz an yine o tanıdık cümle ‘' Allah'ım bu nasıl ülke ‘' mottosu giriveriyor devreye.

Meral Akşener!

Hanımefendi büyük kurultay da konuşuyor ve üstelik hem volum ve hem de içerik bakımından yakıyor, yıkıyor, taş üstünde taş ve gövde üstünde baş koymuyor. Hesap vermeye ve hesap sormaya geldim diyor.

Tüm konuşması boyunca öyle bağırıyor, öylesi hakaretler ediyor ve öylesi bir üslup kullanıyor ki, bir tık ötesi ağza alınmayacak küfürlere gidecek diye eliniz yüreğinizde konuşmayı dinliyorsunuz.

Hanımefendinin iddia ettiği cümle olan, hesap sormak ile hesap vermek o konuşmaların neresin de ben bir türlü bulamadım. Kendi partisine ve yöneticilerine dair suçlamalar da ki kişilerin ise hemen tamamı zaten kendileri istifa etmiş ve kendi hesaplarını kendileri kesmişken, geriye tek seçenek kalıyor ki, hesap vermesi gerektiği ama beylik laflar ederek bir de postasını koyup ayakta alkışlanmaya tabi tutulmaz mı!? Girdi mi yine devreye ‘'Allah'ım bu nasıl ülke ‘'

Meral Akşener'in ‘' En büyük pişmanlığım 'den istediğim 15 Milletvekili ‘' türünden yaptığı açıklama ise gördüğüm ve göreceğim en talihsiz, en ayıp ve en utanılası cümledir.

Sayın Akşener!

Birileri size; CHP ve onun genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elini uzattığı, çok çeşitli ve çok yönlü katkılar sunduğu o zaman dilimine doğru ve hakkaniyetli bakmanızı, biraz vicdan, biraz vefa ve biraz da adalet penceresinden bakarak yaklaşım göstermeniz gerektiğini söylemedir.

Zira yapılan o büyük fedakârlıklara ‘' sadece 15 Milletvekili gibi bakılamayacağı ‘' böylesi basit bir cümle ile tanımlanması, böylesi ucuz bir bakış açısıyla yaklaşılmasının evvela bir Ahlak, adalet, hakkaniyet ve vefa sorunu olduğunu söylemeli ve söyleyebilmelidir size.

Ve yine birileri size: 15 Milletvekilinin, İyi partinin boğazına tıkanmış bir lokmayı çıkarmak gibi, dokuz boğum aşağıya inmiş bir kılçığın alınması ve boğulmuş kişiye yapılmış hayat öpücüğü kabilinden son derece hayati bir dokunuş olduğunu söylemeli ve söyleyebilmelidir size.

Birileri size söyler mi bilmem ama ben de şu kadarını söyleyeyim ki, hepi topu %9'luk bir oy almışlığın verdiği hoyratlık, kabadayılık, bu denli kaba bir dil, üslup ve hitap hakkını size asla vermemektedir. Hatta alacağınız %100'lük bir oyun bile size böylesi geniş ve layüsel bir alan bırakmadığının altını çizerek ifade ediyorum.

Son bir cümle olarak kaybettiniz Sayın Akşener kaybettiniz. Üstelik sadece seçimi değil bir gün öyle bir gün böyle cinsinden hep ve her zaman tutarsız tavır duruş ve açıklamalarınız ile inandırıcılığı, saygınlığı güveni ve umut olmayı yitirdiniz.

Bundan sonra size ve partinize dair iki beklentim kaldı sadece

1: ile birlikteliğinizi açıklamanızı

2: bir sonra ki seçimde %9 bile alamayacağınızı…

ÜZGÜNÜM, SİZİN ADINIZA ÇOK ÜZGÜNÜM SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU. KENDİ PARTİNİZ, ÜYELERİ, VEKİLLERİ, BAŞKANLARI VE DİĞER TÜM UNSURLARI BİLE SİZE İHANET ETMİŞKEN BİR BAŞKASINA NE DİYEYİM Kİ…

TURAN GÜZELa.guzelturan@gmail.com