CHP Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Hasan Aslan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Hasan Aslan, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bu haber 24 Ocak 2024 - 14:00 'de eklendi ve 424 views kez görüntülendi.

Tabanda önemli bir karşılığı bulunan, mesleği gereği alt ve üst yapı gibi konularında uzman olan Hasan Aslan’ın hem istihdam yaratacak hem de Çukurova’yı daha modern bir kent haline getirecek projeleri de hazır.  Sürdürülebilir ve katılımcı bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini ve Çukurova’yı ülkeye örnek kent haline getireceklerini belirten Aslan, Çukurovalı seçmenlere, imar ve planlama, kentsel dönüşüm, öğrenci yurdu, üretime dayalı kültür merkezleri, kooperatifleşme, çok amaçlı tema park ve yaşam merkezleri gibi projelerini anlatıyor.

Belediye Başkanı seçildikten sonra yeni bir vizyonla istihdam yaratmak, Çukurova’yı çağdaş ve modern bir kent haline getirmek gibi büyük hedefleri olduğunun altını çizen Aslan, şu ifadelere yer verdi:

‘’Fırsat eşitsizliklerinin derinleştiği, işsizliğin, yoksulluğun ve krizlerin daha da büyüdüğü bir süreçte seçime gidiyoruz. İyiye giden hiçbir şeyin olmadığı bir ülkede bir şeylerin değişmesi için bu seçimlerde başarılı olmak zorundayız. Asla umutsuzluğa kapılmayalım. Birlikte çok şeyi değiştireceğiz ve kazanan halkımız  olacak.

Sorunları masa başında değil yerinde çözeceğiz. Yol ve temizlik zaten asli görev. Biz, üreten bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz.  Çukurova’yı sanatın, kültürün ve sporun başkenti yapacağız. Proje çalışmalarımız, ilgili mimar ve mühendis odalarıyla birlikte devam edecek. Emeğin, barışın üretimin adayıyım. Sporda, sanatta, kültürde, barınmada, yürütülebilir projelerle ilçemizi geliştireceğiz.  Projelerimizle Çukurova’yı hak ettiği geleceğe taşıyacağız.

Çukurova’yı, var olan hizmetlere yeni projeler ekleyerek daha mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getireceğiz. Çukurova, kültürün, sanatın ve sporun başkenti olacak.

Mesleğim Harita Kadastro yani şehirciliğin, planlamanın ve yerel yönetimlerin tam kalbindeyim.1990 yılından günümüze devlete iş yapmam, devletin tüm kademelerine iş yapmam, üreten, barışan belediye yaratmak için projelerim ile liyakat sahibi kadrolarımızla göreve hazırım. ‘’