Öztürk: Yüreğir’i aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağız | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Öztürk: Yüreğir’i aydınlık yarınlara birlikte taşıyacağız

Bu haber 15 Ocak 2024 - 12:06 'de eklendi ve 289 views kez görüntülendi.

CHP Yüreğir Belediye Başkan A. Adayı İbrahim Öztürk, ilçenin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Sivil toplum örgütlerini ziyaret eden, esnaf gezileri, kahvehane ve ev toplantılarında halkla buluşan Öztürk,  gece gündüz demeden yoğun bir tempoyla çalışıyor.

İlçede artan işsizlik sorununa çözüm bulmak, altyapı eksiklerini gidermek, sosyal ve kültürel projelerle ilçenin gelişimine katkı sağlamak, halkın talepleri doğrultusunda bir yönetim anlayışıyla ilçeyi daha yaşanabilir bir hale getireceğini ifade eden Öztürk, ‘’Yüreğir, açlığın, işsizliğin ve yoksulluğun girdabında. Hem büyük ve bereketli tarım alanları hem de ticaret alanına sahip olan bir ilçe cazibe merkezi haline getirilemediği için bu haldedir’’ dedi.

Esnaf ve vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen, sürekli sahada olan İbrahim Öztürk, ’’Biz göreve gelirsek yoksulluk ve işsizlik kader olmayacak. Kadınlarımızı, engelli kardeşlerimizi, eğitim ve üretim alanlarıyla buluşturacağız. İhtiyaç sahibi her yurttaşa ulaşacağız. Tüm projelerimiz hazır. Bunu daha önce açıkladık. Yüreğir’i sosyal belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz. Yüreğir’i halkımızla birlikte aydınlık geleceğe taşıyacağız’’ diye konuştu.

Daha iyi yaşamayı hak eden ve bunu gönülden isteyen tüm Yüreğirliler için, CHP’nin adına yaraşır bir kucaklamayla, saygı ve sevgiyle çalışacaklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

‘’Anadolu’nun içtenliğini barındıran, her görüşten Yüreğirli hemşerilerimizin desteğiyle başaracağımıza inanıyorum. Yüreğir’in yıldızı parlayacak. Yüreğir’i merhum efsane başkan Sebahattin Eşberk’den bu yana kazanamadık. Ben aday olursam Yüreğir’i kazanacağımıza söz veriyorum. Kadın destek merkezleri kurarak, onların ürettiklerini halkla buluşturacağız. Kongreler merkezi, semt atölyeleri, Çok Fonksiyonlu Semt Pazarları, Çocuk Diyarı, Spor Kulüpleri Kompleksi, Kreş ve Çocuk Kütüphaneleri, Emekli Hobi Evleri, Öğrenci Yurtları, Teknoloji İnovasyon Merkezi, Paketleme Tesisi, Halk Kart, Halk Market ve İstihdam Masası, Ücretsiz Mühendis Desteği, Başarılı Öğrencilere Bilgisayar ve Burs, Sağlık Hizmetleri, Kira Yardımı ve Engelli Bakımı, Askıda Fatura, Fason İş Dağıtımı, Yeni Doğan Bebek Yardımı, Damlama Sulama Desteği, Sera Yetiştiriciliği Desteği, Mantar Yetiştiriciliği Desteği, Bireysel Enerji Kurulum Desteği, Güneş Enerjisi Panelleri gibi projelerimiz de de ayrıntılı olarak projeler kitapçığımızda yer almaktadır.  Sorunları iyi biliyorum. Çözüm noktasında da teknik ekibimizle birlikte projelerimizi hazırladık.

Eğitimden sağlığa, spordan sanat ve kültüre kadar her alanda projelerimiz hazır.   Ticaret, turizm, altyapı, imar, sağlık, eğitim, ulaşım gibi birçok konuda eksik kalan yatırım ve ihtiyaçlarının tamamlanması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu hep birlikte başaracağız.’’