Öztürk, projelerle geliyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Öztürk, projelerle geliyor

Bu haber 20 Aralık 2023 - 16:16 'de eklendi ve 361 views kez görüntülendi.

CHP Yüreğir Belediye Başkan A. Adayı İbrahim Öztürk, Yüreğir’i mahalle mahalle, sokak sokak, adım adım geziyor.

Gittiği her yerde büyük bir coşkuyla karşılanan Öztürk,’’ Bizleri destekleyen, desteklemeyen tüm Yüreğirli tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Aday olursam Yüreğir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağıma söz veriyorum. Yüreğir’i çeyrek asırdan uzun zaman sonra CHP’ye kazandıracağız. Seçimi zaferle taçlandıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Seçilmem halinde bana oy veren ve vermeyen herkesin başkanı olacağım’’dedi.

Sürdürülebilir ve katılımcı bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini kaydeden İbrahim Öztürk, ‘’Yüreğir, kentimizin en yoksul kesimlerinin yaşadığı bir ilçemizdir. Biz buna da bir çözüm üreteceğiz. Çiftçi ve kadın kooperatifleriyle, üretime dayalı projelerle istihdama da katkı sağlayacağız. Yüreğir’i hep birlikte kalkındıracağız. Ayrıca başkanlığı kazandıktan sonra parti rozetini çıkaracağım ve tüm Yüreğirlinin başkanı olacağım’’ diye konuştu.

DİSK GENEL-İŞ’E ZİYARET

Mahalle, esnaf ve ev gezilerinin ardından DİSK’E BAĞLI Genel İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Ersoy Kalık ve Şube yönetimi ile sendika üyeleriyle de bir araya gelen Öztürk, şehrin karşılaştığı sorunlara dair görüş alışverişinde bulundu.

Öztürk,’’ Bu karşılıklı diyalog, güçlü bir dayanışma ve ortak çaba ile daha yaşanabilir bir şehir hedefimize ışık tuttu. Sizlerin değerli destekleriyle, adil ve kapsayıcı bir yönetim anlayışıyla Yüreğir Belediyemizi daha ileriye taşımak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Birlikte güçlü ve daha iyi bir geleceğe adım atmaya hazırız’’ dedi.

Taziye evleri, öğrencilerin ders çalışabileceği internet erişimli halk kütüphaneleri, yeni kongre ve kültür merkezleri, TEMA parklar gibi projelerin hayata geçmesi için ilgili çalışmalarının da uzman ekipler tarafından devam ettiğini belirten Öztürk, bu alanlar için yer seçiminin de ihtiyaca göre belirleneceğini kaydetti.

Seçilmesi durumunda Yüreğir’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, yandaş değil vatandaş anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Öztürk, şu ifadelere yer verdi:

‘’Yöresel ürünler tesis kurup, kurutma yöntemiyle bunun pazarlanmasını sağlayarak çiftçi ve köylüyü kalkındıracağız. Katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim modelini, demokratik bir şekilde hayata geçireceğiz. 24 saat hizmet üreten ve hizmet götüren bir belediyecilik anlayışın harekete geçireceğiz. Halkımızdan alınan vergilerin kuruşuna kadar hesabını vereceğiz. Görevimiz ve hedefimiz; yıllarca en çok ihmal edilmiş merkez ilçe olan Yüreğir’i daha güzel yarınlara taşımak, her bireyin yaşam kalitesini hak ettiği noktaya getirmek ve ilçemizi yaşanılabilir çağdaş bir hale dönüştürmektir. Bunu birlikte başaracağız. Yüreğir’e artı değer katacak projeler geliştirdik.  İmar, alt yapı gibi önemli sorunları da çözüme kavuşturacağız. Yüreğir’in kadınlarına, gençlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Çalışan ailelerin çocuklarını bırakabilecekleri güvenli kreşler yapacağız. Derman belediyeciliğini hayata geçireceğiz.  Yoksullarımızı rencide etmeden market ihtiyaçlarını piyasa fiyatının çok daha altına karşılayabilecekleri bir sistem kuracağız. Yüreğir’in yıldızı parlayacak. 3 Başlıkta hazırladığımız projelerle yola çıkıyoruz. Kent projeleri, sosyal projeler ile tarım ve enerji projeleri.

KONGRELER MERKEZİ YÜREĞİR

”Öncelikle Yüreğir’imize kazandıracağımız konaklama ve konaklama ve gastronomi mekanlarına yakın konumda olacak olan kısa vadede 1, orta vadede 2 kongre merkezi ile 5 yıl içinde bu başlıkta yüzde 10’luk pay almayı hedeflemekteyiz. Bu da kongre turizminden gelen toplam gelir üzerinden 250 milyon dolar düzeyinde bir katkı sağlayacaktır.

ÇOK FONKSİYONLU SEMT PAZARLARI

Çok fonksiyonlu semt pazarları kuracağız. Üreticinin doğrudan tüketici ile ürünlerini buluşturacak, aracı olmadan daha ucuz ve taze ürünlere ulaşılacak. Çok amaçlı salonlarda yapacağız. Düğün, sergi, kurs, spor ve el sanatları atölyeleri gibi.

SEMT ATÖLYELERİ

İlk etapta 100 küçük ve orta ölçekli daha sonrada ihtiyaç duyulan yerlere göre ihtiyaç duyulan noktalarda  ustalık belgesi sahibi ve uzman kişilere sembolik ücretle yer tahsis edeceğiz. Site mantığı ile ortak giderlerin toplanarak işyeri açmak isteyen genç ve ustaların üretime katılmasını ve ilçe ekonomisine katkı sunmasını hedefleyen projedir.

Çocuk Diyarı, Spor Kulüpleri Kompleksi, Kreş ve Çocuk Kütüphaneleri, Emekli Hobi Evleri,Öğrenci Yurtları, Teknoloji İnovasyon Merkezi, Paketleme Tesisi, Halk Kart, Halk Market ve İstihdam Masası, ücretsiz Mühendis Desteği Başarılı Öğrencilere bilgisayar ve Burs, Sağlık Hizmetleri, Kira Yardımı ve Engelli Bakımı, Askıda Fatura, Fason İş Dağıtımı, Yeni Doğan Bebek Yardımı, Damlama Sulama Desteği, Sera Yetiştiriciliği, Desteği, Mantar Yetiştiriciliği Desteği, Bireysel Enerji Kurulum Desteği, Güneş enerjisi Panelleri gibi projelerimizi de ayrıntılı olarak projeler kitapçığımızda yer almaktadır. ‘’