Keskin: Adil ve kapsayıcı bir yönetim anlayışıyla yola çıktık | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Keskin: Adil ve kapsayıcı bir yönetim anlayışıyla yola çıktık

Bu haber 15 Ocak 2024 - 13:36 'de eklendi ve 365 views kez görüntülendi.

CHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi A. Adayı Sıtkı Keskin, şeffaf ve hesap verilebilir bir yerel yönetimin hayata geçirilmesi anlayışıyla seçim çalışmalarını sürdürüyor.

HER KESİME DOKUNACAĞIZ

Adana’nın önemli sivil toplum örgütleri ve CHP içinde aktif görevler alan Keskin, kent dinamikleri içindeki etkinliğiyle de dikkat çeken bir isim. Gençler, kadınlar ve yaşlılar başta olmak üzere toplumun her kesimine dokunacak, yararı olacak çalışmaları hayata geçirmek ve bunu daha da geliştirebilmek için yola çıktığını kaydeden Keskin, ‘’ Kentimizi çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir kılma hedefiyle yola çıktım. Katılımcı yönetim anlayışıyla halkın görüşlerini ön planda tutacağım. Yerel yönetimde şeffaflığı ve hesap verebilirliği esas alacak olan bir anlayışı ortaya koyacağım’’ dedi.

  1. Adaylığı süreciyle ilgili açıklama yapan Sıtkı Keskin, şu ifadelere yer verdi:

‘’ ’Ben Çukurova ilçesi kurulmadan önce de bu ilçede yaşayan bir yurttaştım. Şimdi ise örgütümün gücünü, halkımın sesini daha gür bir biçimde yansıtmak için sizlerin desteğini bekliyorum . Adana’nın kalbi, son yıllardaki gelişim ve değişim süreci ile Çukurova ilçemizde atıyor. Sosyokültürel yapısı, kent dokusuna katkısı, gelişen ve genişleyen nüfusu, doğal güzellikleri, Çukurova’yı oldukça önemli kılıyor. Çukurova’nın yerel yönetimi bu nedenle önem arz ediyor. Belediye meclisleri, bir ilin parlamentosu gibidir. Bu meclisler sadece bütçe ve kesin hesapla ilgilenmenin çok ötesinde işler yapmalıdır. Proje üreten, proje öneren, projelerin takipçisi olan, belediyeyi denetleyen bir yapıda olmalıdır. Aynı zamanda belediye başkanının işlerini kolaylaştırarak ilçenin yönetimine katkı sağlar.

Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan bir insanım. Cumhuriyet Halk Partili tüm belediyelerde olduğu gibi, halkçı ve sosyal demokrat bir çizgide yerel yönetimin oluşmasını isterim. Kurulduğu günden bu yana her zaman CHP’li olan Çukurova’daki halkçı belediyecilik ve sosyal demokrat çizgideki çıtanın daha da çok yükselmesi gerektiğini düşünüyorum.

Çukurova’nın kültürel zenginlikleri hepimizin değerleridir. Adil ve kapsayıcı bir yönetim anlayışını benimseyerek, her kesimi kucaklamak hepimizin hedeflemesi gereken bir olgudur. Eğitimden sağlığa, altyapıdan çevre düzenlemelerine kadar geniş bir perspektifle projelerimi hayata geçirmeyi Çukurova Belediye Meclisi aracılığı ile yapabileceğimi düşünüyorum. Bölgenin en büyük sorunlarından biri olan ‘istihdam sorunu’ için dernekler, kooperatifler, meslek kuruluşları ile birlikte yeni bir ağ yaratacağız. Bölgenin potansiyelini en üst düzeye çıkaracağız.

Kendimi bildim bileli Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin bir neferi olarak verilen hiçbir görevden kaçmadım. Sadece parti içinde değil, sivil toplum kuruluşlarında, meslek odalarında, kanaat önderleri ile çalışmalar gerçekleştirdim. CHP’den aldığım örgüt ahlakını, ‘Halka hizmet hakka hizmettir.’ düsturu ile edindiğim deneyimleri ve tecrübeleri aktarmak adına, yararlı olmak adil, yaşanabilir, sosyal ve kültürel olarak daha da gelişmiş bir Çukurova’ya katkı koymak adına meclis üyesi aday adayıyım.’’