ADRESE TESLİM MESAJLARIM VAR BENİM! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ADRESE TESLİM MESAJLARIM VAR BENİM!

Bu haber 17 Ağustos 2023 - 18:52 'de eklendi ve 562 views kez görüntülendi.

ADRESE TESLİM MESAJLARIM VAR BENİM

Ben yazmaktan, dile getirmekten, feryadu figan etmekten bıktım, usandım ve utandım da utanması, ar etmesi, tevbe edip yapması gerekeni yapmak yerine pişkin pişkin koltuklarında samanlığı seyran eylemeye devam ediyor şehrin sülükleri…

Şehrin sülükleri mi !?

Malatya büyük şehir belediye başkanı çakma Aristo Selahattin Gürkan, çakma İnşaat mühendisi ( izin ve onay verdiği yapıların %90’ı yıkıldı ya da ağır hasarlı ) Mehmet Çınar, çakma veteriner ( belediye yönetimi ile nasıl bir alakası varsa artık ) Osman Güder, şehrin canını ve kanını emmeye devam ediyorlar.

Olmaz olmaz deme, olmaz olmazsa olmaz diyen bir çakma, olmazlar olur ve olmaz olasıca bir çapsız gelir koca şehrin başına belediye başkanı adı altında baş belası oluverir…

Koca beş yıldır Allah için, millet, devlet, hak, hukuk, ihtiyaç sahibi fakir fukara için tek bir iş ve icraat içerisinde bile bulunmamış ama kendisini ABD aktörü sana figüran Selahattin Gürkan, bir de felsefeye merak sarmasın mı!? Yandı gülüm keten helva…

Selahattin Gürkan oturması ofsayt, yürüyüşü frikik ve her telaffuzu ise dokuz ve hatta yüz dokuz kusurlu hareketten birisine mutlaka denk geliyor olması hasebiyle sıklıkla penaltı yaparak şehrin, yönetim işinin, devlet ve milletin baş belası olmakta ısrar ediyor…

Hayır daha utanılası şey nedir biliyor musunuz ?

Bu çapsız ve çakma Aristo, bir kez daha aday olmaya yeltenmez mi!?

Buradan kendisini uyarıyorum!

Şayet bir kez daha aday olur ve kampanya yapmaya başlar ise sahip olduğum her şeyimi bu çapsızın kaybetmesi ve layık olduğu yere gitmesi için seferber edeceğimin altınız çiziyorum.

Gelelim Yeşilyurt’un baş belası belediye başkanı Mehmet Çınar’a

İş başına geldiği günden beridir yaptığı her iş ve attığı her imza Malatyalılar adına, yönetim kabiliyeti adına, Mühendislik adına tam bir utanç vesikası kabilindendir. İktidar mensubu bir belediye olması hasebiyle birçok yanlış dolayısıyla uçurum kenarından dönmüş, ciddi sansasyonlara imza atmış ve dolayısıyla utanç barındıran iş ve eylemler bağlamında faturası ve sicili hayli kabarık bir kişi.

Başkanlığını yaptığı ilçenin %90’ı yıkık, harap ve bitap düşmüş, insanların evlerini, iş yerlerini, inanç ve umutlarını kaybettikleri için her şeyi arkalarından bırakarak bambaşka şehirlere göç etmişlerdir.

Elle tutulur, arkasında durulur, sahip çıkılır bir tek iş ve eylem içerisinde bulunmadığı gibi olumsuzluk ve hatta (…) içeren nice imzanın sahibi olması hasebiyle genel merkez tarafından tercih edilmeyeceğini, bir kulis bilgisi kabilinden Malatyalılar ama özellikle de Yeşilyurt sakinlerine müjde olarak bir tarafa kaydediyorum.

Gelelim baytar efendiye!

Battalgazi belediye başkanı Osman Güder ise tam bir biçare, zavallı, pejmürdenin bizatihi kendisi. Ehliyet, liyakat, donanım, bilgi ve birikim adına tarifi imkânsız bir yokluk içerisinde ki bu zat, belediyecilik namına zaten ele gelir bir iş içerisinde bulunabilir bir tip değil. Neylersiniz ki en güzel ilçelerden birisinin başına başkan, pardon bela edilmiş ve koca ilçenin beş yılı hiç ve iç edilmiştir.

Aldığım bir habere göre şehrin en eski mezarlığında kalıbı ve çapının üzerinde bir işe koyulmuş ama bunu bile becerememekle kalmayarak bir de kabirleri imha ederek kemiklerin bir tarafa savrulduğu, insanların ehemmiyet yüklediği kabristanları ve orada ki yakınlarının kemikleri bile bu kifayetsizin kabiliyetsizliğinden nasibini almış gibi duruyor.

Bütün bu iddiaları yarın yerinde inceleyecek, fotoğraflayacak ve tüm Malatyalıları ama özellikle de kabir sahiplerini bilgilendireceğim.

Ama özellikle ve özellikle Orduzu Gelinciktepe Toki deprem konutları sınırlarında yaptığı gayri hukuki işlemler dolayısıyla hem görevini kötüye kullanıyor ve hem de yetki dışına çıkarak suç kabilinden işlere imzalar atmaktadır.

Bütün bu iddialarımı bir rapor ve dosya halinde hazırlamaktayım. Evvela hakkında suç duyurusunda bulunacak, yürütmeyi durdurma davaları açacak, BİMER ve CİMER’e ayrı ayrı suç duyurusunda bulunacağım.

Hangisine elimi atsam elimde kalır bu tiplerin el ve avuçlarında dinsel, bilimsel, bilgisel bir atımlık cümleleri bile bulunmuyor olmaları hasebiyle hem teker teker ve hem de total anlamda karşıma alıp beş dakikalık konuşma ve tartışmayı bile haneme ayıp sayarım.

İşte böylesi bir utanç, yokluk, yoksulluk, istismar ve kifayetsizlik içerisinde bulunan Malatya, deprem ile zaten tamamen yıkılmış durumdadır.

SON SÖZ !!!

DUYUYORUM Kİ ÖZNUR ÇALIK SELAHATTİN GÜRKAN YERİNE BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYORMUŞ!!

BURADAN KENDİSİNE SESLENİYORUM Kİ AKLIM, BİLGİM, KALEMİM SAHİP OLDUĞUM SİTE, GAZETE KÖŞEM, TV, RADYO VE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ÖMRÜMÜ KENDİSİNE VAKFETTİĞİMİ, BİR ADIM BİLE ATIYOR OLMASIN Kİ KENDİSİNİ TAKİP EDECEĞİMİ, HEMEN ORADA BİLE SAYISIZ SORULAR SORARAK SEÇMEN İLE EN ÇARPICI ŞEKİLDE KARŞI KARŞIYA GETİRECEĞİMİ AVAZIM ÇIKTIĞINCA HAYKIRIYORUM.

EY MALATYALILAR!!

BÜTÜN BU TİPLER İÇİN BİLDİĞİNİZ VE SAHİP OLDUĞUNUZ AMA BİR SEBEPLE DİLE GETİREMEDİĞİNİZ, SÖYLEYİP YAZAMADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİ, BELGE YA DA BENZERİ NEYE SAHİP İSENİZ BANA UŞALTIRMANIZI; BİR TEKİNİ BİLE HEBA ETMEDEN GAZETEMİZİN MANŞETLERİNE TAŞIYACAĞIMA DAİR HEPİNİZ.İ TEMİN EDİYORUM…

TURAN GÜZELa.guzelturan@gmail.com