Zeydan Karalar’ın karşısında kim varsa Soner Çetin sahip çıkıyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Zeydan Karalar’ın karşısında kim varsa Soner Çetin sahip çıkıyor

Bu haber 21 Eylül 2021 - 10:36 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

Yolsuzluk, hormonlu binalar, KOD-29’dan işçi çıkışları, gizlenen vergi borçları, yeşil alanların peşkeş çekilmesi gibi iddialarla anılan Çukurova Belediyesi, şimdi de Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a karşı bayrak açan isimlerin işe alındığı bir yer olarak anılıyor.

FETÖ SANIĞI HUZURSUZLUĞA NEDEN OLDU

Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanıp makama oturduğunda görevden aldığı İmar Daire Başkanı FETÖ terör örgütü sanığı Hasan Uzun’un da işe alınacak isimler arasında isminin geçmesi huzursuzluğa neden oldu.

ZEYDAN KARALAR YOLLADI, SONER ÇETİN KAPI AÇTI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar göreve geldikten sonra Hasan Uzun’u görevden almış, Uzun mahkeme kararıyla tekrar göreve dönmüştü. Zeydan Karalar Uzun’u mahkeme kararıyla göreve döndüğü gün tekrar görevden aldı ama iddiaya göre ona kapı açan ilk isim Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin oldu.

ÖRGÜTE 150 MİLYON LİRALIK RANT KAZANDIRDIĞI İDDİASIYLA TUTUKLANMIŞTI

Çukurova Belediyesi’nin İmardan sorumlu başkan yardımcılığına Hasan Uzun’un getirileceği, ayrıca İmar Müdürlüğü’nü de vekaleten yürüteceği öne sürülüyor. Adana’da, imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Kanuni Üniversitesi’ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek, örgüte 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Daire eski Başkanı Hasan Uzun’un  Çukurova Belediyesi’nde göreve başlayacağı iddiaları hem parti tabanında, hem belediye içinde tepkilere yol açtı.

Uzun ile ilgili hazırlanan iddianamede, vasfı üniversite alanı olan arazinin konut alanına çevrilerek, terör örgütü ile mensuplarına yüksek meblağlarda finansman sağlandığı, hiçbir faaliyette bulunulmamasına rağmen çeşitli ülkelere gidildiği ve masrafların belediyeye ödetildiğine yer verilmişti.

BAŞKA PARTİLERE GÖZ MÜ KIRPIYOR?

MHP’nin üst düzey isimleriyle açılışlarda gülümseyerek poz veren, AKP ve MHP’li üyelere meclis salonunda “Uyumumuz bozulmasın” diyerek tatlı dağıtıp nazar boncuğu takan Çetin, bir yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yerine göz dikiyor, bir yandan da başka partilere yakın duruyor.

ORHAN KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE KONGRE YAPILMASINA İZİN VERMİŞTİ

Başkan Soner Çetin’in CHP’ye karşı mücadele eden bazı siyasi partilere yakın durmaya çalıştığı, yine CHP’den kopan ve CHP’ye karşı mücadele eden bir siyasi partinin belediyenin Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde kongre yapmasına izin vermesi de başka partiden aday olacağı iddialarının ortaya atılmasına neden oluyor.

Kaynak: Adananews TV