YÜREĞİR ZABITASINDAN FAHİŞ FİYAT DENETİMİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

YÜREĞİR ZABITASINDAN FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

Bu haber 28 Aralık 2021 - 11:11 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fahiş fiyatlı satışlara karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İlçe genelindeki marketlerde sıkı denetim uygulayan zabıta ekipleri fiyat, etiket, gramaj ve stokçuluk denetimi yaparak fırsatçılara göz açtırmıyor.

Yüreğir Belediyesi zabıta ekipleri, görev sahasındaki marketlerde rafları dolaşıp etiketleri tek tek inceleyerek fahiş fiyat artışı, gramaj eksikliği, etiket denetimi yapıyor. Denetimlerde, gıda ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri ürünlerinin etiket, son kullanma tarihi ve gramajlarına bakılıyor. Raflardan aldıkları ürünleri kasada okutan ekipler, ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığını kontrol ediyor. Fahiş fiyatlı satışlarla haksız kazanç fırsatçılığına geçit vermeyen ekipler, usulsüzlük tespit ettiği işyerlerine yasal işlem başlatıyor.

‘DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK’

Denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Yüreğir Belediyesi olarak sorumluluk sahamızda denetimlerimizi sıkılaştırdık. İlçemizde tüm marketleri denetliyoruz. Yüreğir’de yaşayan vatandaşlarımız normal olması gereken fiyattan alışveriş yapana, ihtiyaçlarını giderene kadar biz bu denetimleri devam ettireceğiz. Bunun sıkı bir şekilde takipçisi olacağız. Bu konuda çok kararlı olduğumuzu ifade etmek isterim.” dedi.