YENİLENEN SİNEMA SOKAĞI YÜREĞİR’E ÇOK YAKIŞTI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA ÇOCUKLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

YENİLENEN SİNEMA SOKAĞI YÜREĞİR’E ÇOK YAKIŞTI

Bu haber 06 Aralık 2022 - 16:46 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, sokak sağlıklaştırma çalışmalarında sona yaklaşılan Sinema Sokağı’nda incelemelerde bulundu.

Adana’da bir zamanlar yaz akşamların vazgeçilmez aktivitesi olan yazlık sinemaların Yüreğir’deki en bilinen adresi ‘Eski Sinema Sokağı’nda Yüreğir Belediyesi’nin başlattığı sokak sağlıklaştırma çalışmaları tamamlanmak üzere.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, son olarak kaldırımları yenilenen ve sıcak asfalt dökülerek yol çizgileri çekilen sokakta incelemelerde bulundu. Esnafla sohbet eden Başkan Kocaispir, baştan aşağı yenilenen sokağın yeni yüzü ile Yüreğir’e çok yakıştığını belirterek, çalışmaların tamamlandığında Yüreğir’in yeni bir cazibe merkezi kazanacağını dile getirdi.

Yüreğir Belediyesi Tesisler Müdürlüğü tarafından yürütülen sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında restore edilen 450 metre uzunluğundaki sokakta 80 binanın cephe tadilatları yapılarak birbirine uyumlu renklerle boyandı. 28 binada tente, 34 dükkânda ise tabela çalışması yapıldı. Enerji hatları yer altına alınan sokakta altyapı da tamamen yenilendi.

Türk Sineması’na damga vuran ve hafızalara kazınan film sahnelerinin yer aldığı duvar boyama çalışması ile süslenen sokak şimdiden görenleri hayran bırakıyor. Yavuzlar ve Akıncılar Mahallelerinin ortak değeri olan sinema sokağındaki restorasyon söve çalışması ile son bulacak.