VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ'IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Bu haber 06 Mart 2020 - 15:44 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Demirtaş yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Hayatımızın her döneminde ve her anında; gösterdiği sevgi, verdiği emek ve tüm fedakârlıklarıyla dünyamızı iyileştiren kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, kadınlarımızın var oluş ve var etme çabalarını takdir ediyorum.

Dünya tarihinde birçok örneği olan tüm kurtuluş mücadelelerinde, tarihin akışını değiştiren nice olaylarda her zaman en ön safta yer alarak geleceği için mücadele eden dünyadaki tüm kadınların bilhassa da ülkemizin kadınlarının sahip olduğu kudret tüm insanlığa örnek teşkil edecek niteliktedir.

Milletimizin istiklali ve istikbali için Kurtuluş Savaşı’nda verilen bağımsızlık mücadelesinde yer alan ve gelen tüm tehditlere karşı verilen mücadeleye hiç şüphe etmeden ortak olan, devletimizin temeli atılırken yapılan çalışmalara daima katkı sağlayan, Cumhuriyetimizin kuruluşu ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğinde rol oynayan kadınlarımız toplumumuzun mimarlarıdır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şiddetin, bilhassa kadına yönelik şiddetin baş gösterdiği günümüzde, bu sorunun ortadan kaldırılması için Devletimiz tarafından önemli adımlar atılmaktadır. Ancak şiddet probleminin çözüme kavuşturulması için öncelikle zihniyet değişiminin gerektiğini ve bu konuda okullarımız, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın da katkıda bulunmalarının gerekli olduğunu belirtiyorum.

Bu vesileyle, toplumumuzun temelini oluşturan ailenin kurulmasında yadsınamayacak düzeyde emeği bulunan kadınlarımızın; şiddete maruz kalmadan, hor görülmeden, dışlanmadan yaşayabilecekleri bir dünya oluşturmak ve toplumumuzda insan onuruna yakışmayacak birçok acı olayın yaşanmasına sebep olan şiddete eğilim sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürecek ve bu amaçla gerçekleştirilen her projenin daima destekçisi olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın hemen her anında sevgisini ve şefkatini karşılık beklemeden gösteren tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.”