VALİ DEMİRTAŞ, SEYHAN İLÇESİNDEKİ PAZAR YERLERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ DEMİRTAŞ, SEYHAN İLÇESİNDEKİ PAZAR YERLERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bu haber 17 Nisan 2020 - 12:48 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Vali Mahmut Demirtaş, Seyhan ilçesinde pazar yerlerindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla yeni pazarların kurulabileceği alternatif alanlarda ve mevcut pazar yerlerinde incelemelerde bulundu.

Vali Yardımcısı Murat Süzen, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve ilgili kurum müdürlerinin katıldığı inceleme ziyaretinde, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal hareketliliğini en aza indirmek amacıyla pazar yerlerinde yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

Vali Demirtaş inceme ziyareti sırasında yaptığı değerlendirmede, “Koronavirüsün en temel özelliği yayılma hızının yüksek olmasıdır. Salgının yayılma hızını azaltmak ise vatandaşlarımızın sosyal hareketliliğini en aza indirerek sosyal izolasyonu sağlamaktan geçiyor. Bizler bu amaç doğrultusunda olabildiğince tedbirlerimizi arttırıyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız bu tedbirlere sıkı sıkıya uymalarını bekliyoruz.” dedi.

Salgının bir an önce biterek hayatın normale dönebilmesi için herkesin kurallara riayet etmesi gerektiğini yineleyen Vali Demirtaş; tüm vatandaşları zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları, çıkmak zorunda olanları sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda uyardı.

Vali Demirtaş’ın pazar yerleri incelemesi yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.