VALİ DEMİRTAŞ RESİM VE EL SANATLARI SERGİSİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

VALİ DEMİRTAŞ RESİM VE EL SANATLARI SERGİSİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bu haber 09 Mart 2020 - 15:48 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, konukevinde kalan kadınların resim ve el sanatlarındaki hünerlerini ortaya koydukları eserlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

01 Adana AVM’de düzenlenen ve Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, devletimizin himayesinde büyüyen çocuklar ve huzurevi sakinlerinin de katıldığı etkinlikte Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş; çocuklara, kadınlara ve saygıdeğer yaşlılara karanfil dağıttı.

Etkinlikte bir açıklama yapan Vali Demirtaş, öncelikle tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladığını belirtti ve kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi alanda daha da yüksek düzeyde yer almaları amacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Bu anlamlı günde açılışını gerçekleştirdikleri serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini de belirten Vali Demirtaş, “Kadınlarımızın kendi yeteneklerinin farkına vararak sahip oldukları bu becerileri geliştirmesi gerçekten sevindirici. Bir şeyler üretmek, el işi aktivitelerinde bulunmak insana terapi olmakla beraber bunu ekonomik gelire dönüştürmek de oldukça önemli. Kadınlarımız bu sayede hem kendi yeteneklerini tanıyor hem de ekonomiye katkı sağlıyorlar.” dedi.

Etkinlik, Vali Demirtaş’ın sergide yer alan ürünleri incelemesi ve bilgiler almasıyla devam etti.