Uzun ve çetrefilli bir iddia: Çukurova’da, FETÖ sanığına imarlı görev mi ? | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Uzun ve çetrefilli bir iddia: Çukurova’da, FETÖ sanığına imarlı görev mi ?

Bu haber 17 Eylül 2021 - 10:38 'de eklendi ve 69 views kez görüntülendi.

Çukurova Belediyesi, İmardan sorumlu başkan yardımcılığına Hasan Uzun’un getirileceği iddiaları ile çalkalanıyor. Uzun’un ayrıca İmar Müdürlüğü’nü de vekaleten yürüteceği öne sürülüyor.

Adana’da, imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Kanuni Üniversitesi’ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek, örgüte 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Daire eski Başkanı Hasan Uzun’un  Çukurova Belediyesi’nde göreve başlayacağı iddiaları ortalığı karıştırdı.

Uzun ile ilgili hazırlanan iddianamede, vasfı üniversite alanı olan arazinin konut alanına çevrilerek, terör örgütü ile mensuplarına yüksek meblağlarda finansman sağlandığı, hiçbir faaliyette bulunulmamasına rağmen çeşitli ülkelere gidildiği ve masrafların belediyeye ödetildiğine yer verilmişti.

FETÖ sanığı Hasan Uzun’un Çukurova Belediyesi’nde İmardan sorumlu başkan yardımcısı ve vekaleten imar müdürü olarak göreve başlayacağı iddiaları, büyük tepkiye neden oldu.