Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ATB’nin Misafiri oldu. | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ATB’nin Misafiri oldu.

Bu haber 28 Ağustos 2022 - 14:25 'de eklendi ve 114 views kez görüntülendi.

UÇARMAK, “İNSANLAR ÖZÜNÜ KAYBETMEDEN ÜRETMEYE DEVAM ETMELİDİR”

Adana Borsası Kompleksini gezerek incelemede bulunan TC Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, yaptığı konuşmada “Çok modern bir tesis yapmışsınız. Çukurova toprağının bereketli olduğunu herkes bilir. Karadeniz tabiriyle bu topraklara adamı eksen yeşerir. Günümüzde İklim değişikliği, Covid 19 salgını, son olarak Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte dünyada ve ülkemizde tarımın, tohumun, üretim ve üreticinin ne kadar önemli hale geldiği çok daha iyi görülmüştür. Küresel gıda krizinin yaşanabileceği endişesi ve arz korkusu dünya genelinde gıda fiyatlarında ciddi artışa neden olmuştur.  Ülkeler açısından tarım ve toprak artık çok daha önemli ve stratejik bir hale geldi. Bir değişim yaşandı. Ama insanlar özünü kaybetmeden gerek tarımda gerekse sanayide üretmeye devam etmelidir. Biz Ticaret Bakanlığı olarak köprü olmaya, destek olmaya hazırız.” dedi.

BİLGİÇ, “SİSTEMDEKİ AKSAKLIKLAR EN AZA İNDİRİLMELİDİR”

ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Tezcan, Şahin Güneşer ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün eşlik ettiği ziyarette Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak’ı Adana Ticaret Borsasında misafir etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, bakan yardımcısı Uçarmak’a borsanın faaliyetleri ve işleyişi hakkında bilgi verdi.

Başkan Bilgiç, “Lisanslı Depoculuk ve Türkiye Ürün İhtisas Borsacılığı ülke ve Türk tarımı için son yılların en önemli gelişmelerinden biridir. Bu sistemi sürdürülebilir halde geliştirmek için gayret içerisindeyiz. Sistemdeki aksaklıkların en aza indirerek daha verimli hale getirebilmek için desteğinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

’in de bulunduğu ziyarette ATB Yöneticilerinden gelen istek ve talepleri dinleyen Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli, istişaresi edilen konularla ilgili bakanlığın üzerine düşen, yapması gereken iyileştirmeler için gayret edeceklerini belirttiler.

https://www.yenibizimadana.com/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-24-at-18.25.06.jpeg