SEYHAN’DA SOKAK KEDİLERİ DE AÇIKTA KALMAYACAK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

SEYHAN’DA SOKAK KEDİLERİ DE AÇIKTA KALMAYACAK

Bu haber 12 Mart 2021 - 11:22 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Seyhan ilçesi sınırları içerisinde hiçbir ayrım gözetmeden tüm vatandaşlara eşit ve adil, çözüm odaklı hizmet sunarak yaşam kalitesini yükseltmek için çalışan başkanlığındaki ,  sokak hayvanlarının da yaşamını kolaylaştıracak hizmetler üretiyor.

84 NOKTADA BESLEME, 100 NOKTADA SULUK

Kurduğu “Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma Merkezi”yle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Seyhan Belediyesi, genelinde 84 farklı noktada besleme yaparak sokak hayvanlarının aç ve 100 ayrı noktaya yerleştirilen suluklarla susuz kalmamaları için vicdani sorumluluğunu yerine getirirken, belgeli hayvanseverlere mama desteği de veriyor.

HAYVANLARIN DA YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR

Seyhan’da yaşayan vatandaşlarla birlikte, diğer canlıların da yaşam kalitesini yükseltmek için özveriyle görev yapan Seyhan Belediyesi, geri dönüşüm fikirleriyle sokak canlılarının yaşamını kolaylaştıracak uygulamaları da yaşama geçiriyor.

LASTİK VE PALETLER KEDİLER İÇİN YUVAYA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Kullanım ömrü dolmuş otomobil lastikleri ve ahşap paletler, Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları tarafından kedi evlerine dönüştürülüyor.   Sokak kedilerinin yağmur, soğuk ve sıcaktan korunması için başlatılan uygulama hayvanseverlerin de takdirini toplarken, ilk kedi evleri Seyhan Belediyesi’nin önüne ve Yeşilyuva Bilgi Evi’nin bahçesine yerleştirildi.

SOKAK KEDİLERİNE ÜÇÜ BİR ARADA HİZMET: BARINAK, SULUK, MAMA

Seyhan Belediyesi atölyelerinde üretilen kedi evleri ile beslenme ve su ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayacak donanımlarla birlikte sokak kedilerinin yoğun olduğu bölgelere yerleştirilecek.