Seyhan’da En düşük işçi maaşı 7 Bin TL’nin Üzerinde olacak | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Seyhan’da En düşük işçi maaşı 7 Bin TL’nin Üzerinde olacak

Bu haber 28 Temmuz 2022 - 12:23 'de eklendi ve 318 views kez görüntülendi.

Asgari Ücretin 5 Bin 500 Lira açıklanmasıın ardından Belediye Başkanı Akif Kemal Akay Belediye işçilerinin enflasyon karşıında ezilmemesi için en düşük işçi maaşının 7 Bin Liranın üzerinde olacağını açıkladı.

KRT TV'de yayınlanan “Savaş Kerimoğlu ile Uyanma Vakti” programına katılan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Belediye hizmetlerini anlattı, bu hizmetlerin gerçekleşmesinde çalışan personel için de “Emeğe Saygı” vurgusu yaptı. asgari ücretin açıklanmasının ardından Belediye işçilerinin maaşları konusunda değerlendirme yapan Başkan Akay açlık sınırının 6 Bin Lira dolaylarında, asgari ücretin de 5 Bin 500 TL olduğunu anımsattı.

“EMEK EN YÜCE DEĞER”

Emeğin en yüce değer olduğuna vurgu yapan Başkan Akay Şöyle Konuştu.

“Seyhanlıya yapılan hizmeti, Belediyede çalışanlar, yani emek verenler yapıyor. Emek verenleri de düşünmek zorundayız. Bugün Türk-İş'in açıkladığı açlık sınırı 6 Bin lirayı aşmış durumda. Piyasaya baktığımızda da vereceğimiz ücretin bu rakamın üzerinde olma mecburiyeti olduğunu görüyoruz.  Bu nedenle Belediyede çalışan personelin en düşük ücretinin en az 7 Bin Liranın üzerinde olacağını söyleyebiliriz.”