SEYHAN’DA “CENAZE YEMEĞİ” BELEDİYEDEN | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’DA “CENAZE YEMEĞİ” BELEDİYEDEN

Bu haber 09 Ağustos 2022 - 11:52 'de eklendi ve 184 views kez görüntülendi.

Seyhan'da halkı huzuru, mutluluğu ve refahı için doğumdan ölüme yaşamın her alanında hizmet veren başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, sosyal belediyecilik hizmetlerine cenaze yemeğini de ekledi. , “Özellikle cenaze sahiplerinin en ıkıntılı olduğu ilk günde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

CENAZE YEMEĞİ HİZMETİ BAŞLADI

Dayanışma duygularıyla Seyhan'da yaşayan yurttaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için hizmet veren Seyhan Belediyesi, cenaze sahiplerine verdiği masa, sandalye, çadır, semaver, çay, şeker hizmetlerinin arasına cenaze yemeğini de ekledi.

AŞEVİ FIRININDA PİDE ÜRETİLİYOR

Selman-Pak Kültür Merkezi bünyesindeki aşevi fırını acıların en yoğun yaşandığı defin gününde cenazelerde ikram edilmek üzere gıda mühendislerinin gözetiminde hijyenik ve sağlıklı koşullarda pide üretmeye başladı. Haftanın 6 günü her cenazeye ortalama 50 kişilik pide gönderilirken, haftanın bir günü de aşevi mutfağında pişirilen yemekler yine cenaze evlerinde yurttaşlara ikram ediliyor.

CENAZELERE BUGÜNE DEK 20 BİN KİŞİLİK YEMEK

'ndan itibaren başlanan cenaze yemeği hizmetinde bugüne dek 20 bin kişilik yemek Seyhan'daki cenazelere gönderildi.

“DOĞUMDAN ÖLÜME HALKIN YANINDAYIZ”

Belediyelerin doğumdan ölüme toplumun tüm ihtiyaçlarının karşılandığı kurumlar olduğunun altını çizen Başkan Akay, cenazelerin de sosyal belediyecilik hizmetlerindeki önemli unsurlar olduğunu söyledi. Seyhan Belediyesi'nin aşevleri aracılığıyla her gün ihtiyaç sahibi yurttaşlara ve Bilgi Evlerine devam eden gençlere sıcak yemek ikram ettiğini anımsatan Başkan Akay, “Şimdi cenaze yemeklerini de ekledik. Özellikle cenaze sahiplerinin en sıkıntılı olduğu ilk günde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kendi fırınımızda arkadaşlarımız cenazeler için pide yapıyor. Günde ortalama 15-20 cenaze evine masa, çadır, sandalyenin yanında pide gönderiyoruz” diye konuştu.