SEYHAN İFTAR SOFRALARIYLA AŞINI BÖLÜŞMEYE DEVAM EDİYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN İFTAR SOFRALARIYLA AŞINI BÖLÜŞMEYE DEVAM EDİYOR

Bu haber 25 Nisan 2022 - 12:02 'de eklendi ve 122 views kez görüntülendi.

Belediyesi, iki yıllık aranın ardından farklı günlerde ve mahallelerde kurduğu iftar sofralarıyla Ramazan ayının dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaya devam ediyor. Bugüne dek 13 mahallede kurulan iftar sofralarıyla binlerce Seyhanlı'ya ulaşılırken, Başkan da orucunu yurttaşlarla birlikte açıyor.

Seyhan Belediyesi, Ramazan'ın dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak amacıyla,  Küçükdikili, Gülpınar, Demetevler, Yeşilyurt, Yeşiloba, Fevzipaşa, İsmetpaşa, Şakirpaşa, Emek, Sarıhamzalı, Dağlıoğlu ve 'nin ardından 13'üncü iftar sofrasını Barbaros Mahallesi'nde kurdu.

Binden fazla yurttaşın katılımıyla kurulan iftar sofrasında,  Başkan Akay yurttaşlarla birlikte orucunu açtı.

İftar öncesinde ve sonrasında musiki dinletileri, Hacivat-Karagö gösterileri gerçekleştirilirken, çocuklara da patlamış mısır ve limonata ikram edildi.

İftar sofrasına konuk olan yurttaşlarla sohbet edip, onların sorunlarını dinleyen Başkan Akay, Ramazan'ın dayanışma ve paylaşma duygularını bölge halkıyla birlikte yaşadı.

Narlıca, Denizli ve Gürselpaşa mahallelerinde de kurulacak iftar sofralarında 30 binden fazla yurttaşa ulaşılacak. Ayrıca Yeşilyurt Çok Amaçlı Tesis'te Ramazan ayı boyunca üniversite öğrencilerine yönelik iftar yemeği ikramı, Ramazan sonrasında da akşam yemeği olarak devam edecek.