ŞEHİT KASIM HOCA EFENDİ PARKI GÖZ KAMAŞTIRACAK | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

ŞEHİT KASIM HOCA EFENDİ PARKI GÖZ KAMAŞTIRACAK

Bu haber 01 Eylül 2021 - 9:59 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Üretken Belediyecilik anlayışı ile Pozantı’yı baştan sona imar eden Başkan Mustafa Çay, ilçede yaptığı hizmetlerle göz kamaştırıyor.

Başkan Mustafa Çay’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiren ekipler, ilçenin merkez mahallesi olan Zafer Mahallesi’nin yıldızını her geçen gün daha da parlatıyor.

Başkan Çay, Albay Arif Bey Sokak üzerinde inşa edilen Bal Paketleme ve Meyve Sebze Kurutma Merkezi ile Hüma Hatun Kına Evi ve Toplantı Salonunu hizmete sunduktan sonra şimdi de Şehit Kasım Hoca Efendi Parkı’nı yeniden düzenleyerek daha nezih ve ferah bir ortam oluşturacak.

Parkın bozulmuş zeminine özel hazırlanmış beton döken ekipleri ziyaret eden Başkan Mustafa Çay, çalışmaları yerinde inceledi. Beton dökümü tamamlandıktan sonra, zeminin çocuk parkları için özel hazırlanan yumuşak kauçuk kaplama yapılacağını belirten Başkan Mustafa Çay, parkın oyun aletlerinin değiştirilip, üzeri kapalı ve açık kameriye ve oturma gruplarının yerleştirileceğini söyledi. Çay, çalışmaların bittiğinde parkın, hem çocukların hem de vatandaşların dinlenme merkezi olacağını vurguladı.

“ÇOCUKLAR YARALANMASIN DİYE, ZEMİNİ KAUÇUKLA KAPLATIYORUZ”

Şehit Kasım Hoca Efendi Parkı’nı, 2009 yılında ilk göreve geldiklerinde kendisinin yaptırdığını hatırlatan Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Değerli Pozantılılar, Zafer Mahallemizde bulunan Şehit Kasım Hoca Efendi parkımızı yeniliyor ve güzelleştiriyoruz. Maalesef zamanla park içerisindeki zemin kauçukları ve birçok yeri heba olmuş durumda. Belediye atölye ekibimizle birlikte bugün hem çukurları kapatmak adına hem de iyileştirmek için hazır betonlarla zemini tesviye ediyoruz.

Daha sonrasında çocukların düşüp yaralanma riskini önlemek adına zemini tekrardan yumuşak kauçuklarla kaplayacağız. Oturma alanları ve ışıklandırmalarıyla ilçemizde farklı bir park olacağını şimdiden Pozantılılara müjdeliyorum” dedi.