SARIÇAM BELEDİYESİ’NİN “SERTİFİKALI EV HAYVANLARI EĞİTİM KURSU” BAŞLADI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

SARIÇAM BELEDİYESİ’NİN “SERTİFİKALI EV HAYVANLARI EĞİTİM KURSU” BAŞLADI

Bu haber 16 Şubat 2022 - 17:50 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

Sarıçam Belediyesi tarafından verilen ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yeri sahiplerine yönelik sertifikalı eğitim kursu başladı. Seksen kursiyerin katıldığı eğitim programı iki gün sürecek.

Sarıçam Belediyesi tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapanlara yönelik iki gün sürecek sertifikalı eğitim programında katılımcılara hayvan bakımı, hayvan beslenmesi, hayvanların korunması başta olmak üzere hayvan ekolojisi, hayvan davranışı gibi konularda bilgiler verileceği belirtildi.

 Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “Ev Hayvanları Satışını yapan ve yapacak olanlara yönelik Sertifikalı Eğitim Programı” kapsamında iki gün sürecek olan eğitimlerde, alanında uzman eğitmenler tarafından kursiyerlere uygulamalı eğitimler verileceğini kaydetti. Özellikle petshoplarda satışa sunulan ev ve süs hayvanlarının birer canlı olduğunu ve can taşıdığına dikkat çeken Başkan Uludağ, bu alanda hayvanların bakımından yaşamına kadar her türlü konforu sağlamak adına çok ciddi bir bilgi sahibi olacaklarını kaydetti.

Sarıçam Belediyesi’nin ev sahipliğinde ev hayvanları satışını yapan veya yapacak olanlara yönelik düzenlenen kursa katılanlara sertifikaları, daha sonra düzenlenecek törenle verilecek.