Pozantı Semt Pazarında Ateş Ölçerli Denetim | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Pozantı Semt Pazarında Ateş Ölçerli Denetim

Bu haber 27 Mart 2020 - 12:28 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Adana’nın Pozantı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçede kurulan semt pazarında denetim yaparak yeni tip kovid-19 salgını sebebiyle pazarcı esnafının ve halkın ateş ölçümünü yaptırdı.
Çin’den gelen koronavirüs hayatımızı yeni baştan dizayn ederken, korunma tedbirlerine hergün bir yenisi ekleniyor. Pozantı Belediyesi bugünden itibaren ilçede kurulan semt pazarlarında esnafların ve vatandaşların ateşlerini ölçerek, tedbirleri kontrol altında tutmaya başladı.
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Pozantı belediyesi olarak bir dizi tedbirler aldıklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, “İlçe merkezinde kurulan semt pazarında, Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri denetim ve çalışmalara başladı. İlk uygulamaya ben de nezaret ederek pazarcı esnafımızın ve belli yaş grubundaki vatandaşlarımızın ateşleri ölçüldü. Uygulamanın yerinde ve uygulanıyor olduğunu görmek, hassasiyetlerimize pazarcı esnafımız ve halkımızın riayet ettiğini görmek bizleri de son derece memnun etti. Bu önemli konuda emeği geçen ve duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi