POZANTI BELEDİYESİNİN KAR KAPLANLARI İŞ BAŞINDA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

POZANTI BELEDİYESİNİN KAR KAPLANLARI İŞ BAŞINDA

Bu haber 21 Aralık 2021 - 13:12 'de eklendi ve 260 views kez görüntülendi.
Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı yüksek kesimlerine yağan kar, vatandaşları sevindirirken belediye ekiplerini de teyakkuz haline geçirdi.
İlçeye birkaç gündür yağan yağmur sonrasında özellikle 1.300 rakımdan başlayarak daha da yükselen Akçatekir Yaylasına, akşam saatlerinde yağmur etkisini kara çevirdi. Gece etkisini daha da artıran kar yağışı sebebiyle her yer beyaz örtüyle kaplandı.
Yine ilçenin önemli mahallelerinden sürekli işlek olan Kamışlı, Hamidiye, Çamlıbel yolunun kapanmaması için Pozantı Belediyesi ekipleri gecenin geç saatlerinden sabaha kadar kar kürüme çalışmalarında bulundu. 2 bin rakımdaki Gökbez Mahallesine bağlı Armutoluğu Yaylası ise sabaha kadar yağan 20 santimetrelik karın ardından adeta beyaza büründü. Çam, ardıç, katran ve ladin ağaçlarıyla bürülü olan Armutoluğu Yaylasında kartpostallık görüntüler oluştu.
EKİPLERİMİZ TEYAKKUZDA
Aralık ayının gelmesiyle kış mevsimine girmiş bulunuyoruz. Yaylalık memleket olan Pozantı’mızın yüksek kesimlerindeki yaşam alanlarında yaşayan vatandaşlarımız kar ile ilk defa buluşanlar arasında yer alıyorlar. Pozantı Belediyesi olarak bizlerde ekiplerimizi teyakkuz haline getirip her ne olursa olsun kar kürüme ve yol açma çalışmalarını aralıksız yapıyoruz ki vatandaşların ilçeye gidiş gelişlerini kolaylaştırmak için çabalıyoruz. Hafta sonu Adana ve Mersin’den kar görmeye, sucuk ekmek yemeye gelen misafirlerimiz olacak onlarında her türlü rahat ve huzurlu bir şekilde piknik yapmasını sağlamaya çalışıyoruz.