Pozantı Belediyesi'nden sokak hayvanlarına büyük duyarlılık | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Pozantı Belediyesi’nden sokak hayvanlarına büyük duyarlılık

Bu haber 16 Nisan 2020 - 17:05 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçe merkezi ve Akçatekir yaylasındaki sokak hayvanları için özel hazırlattırdığı yem ve su kaplarını ilçenin çeşitli yerlerine monte ettirdi.

Haftanın belirli günlerinde sokak hayvanlarına kemik ve et ürünleri  ile beslemeye çıkan Pozantı Belediyesi Zabıta ekipleri, zaman zaman da ekmek ile besleme yapıyor.

Hayvan severlerin hışmına uğrandı

Geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle, Akçatekir Mahallesindeki sokak hayvanlarına lokantalar kapalı olduğu için zabıta ekipleri ekmek ile besleme yaptı. Sosyal medya da paylaşılan ekmek ile besleme fotoğrafları üzerine hayvan severler tarafından “Nasıl kuru ekmek ile besleme yaparsınız, bütçeniz yok mu?” gibi  eleştiriler geldi. Tüm lokantaların kapalı olması nedeniyle  hayvanlar aç kalmasın diye Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın tek düşüncesi ekmekle de olsa besleme yapılmasıydı.

Özel su ve  yemek kapları yaptırıldı

Belediye Başkanı Mustafa Çay özel bir firmadan kedi ve köpekler için yüzlerce su ve yemek kabı sipariş etti. Belediyeye teslim edilen su ve yemek kaplarını Belediye Başkanı Mustafa Çay zabıta ekipleriyle  ilçe merkezine, Belemedik Tabiat Parkına ve Akçatekir ile Bürücek Yaylasının çeşitli noktalarına monte ettirerek bu kaplara kedi ve köpek maması ile besleme yaptı.

Önemli olan niyet ve hizmet

Yapılan beslemeyi sosyal medya hesabından paylaşan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, şunları kaydetti:

“Eleştirmek en kolay olan şey; Önemli olan niyet ve hizmettir. Pozantı Belediyesi olarak insana verdiğimiz değeri her zaman gücümüz ve imkânlar dâhilinde sokak hayvanları için de gösterdik. Geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma yasağının geç açıklanması neticesinde lokantalar dahil her yer kapalı olunca bile fırından ekmek alarak zabıta ekiplerimizle besleme yaptık. Saha sonra kuru ekmek verdik diye sosyal medya üzerinden bize hakaret edenler belki utanırsınız. Pozantı Belediyesi olarak yaptırdığımız yemek ve su ihtiyaçlarını giderecek özel yapım kaplarımız ilçe merkezimiz, Belemedik tabiat parkımız ve Akçatekir Yaylamızdaki farklı noktalara yerleştirilerek mama ile besleme yaptık.  Şimdi insan olan herkese görev düşüyor. Bu kaplara yemek, mama ve su koymak hepimizin ortak sorumluluğudur. Su Her Canlı İçin Hayattır.”