Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu Kupası’nı Zafer Meydanı Kazandı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA ÇOCUKLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu Kupası’nı Zafer Meydanı Kazandı

Bu haber 07 Aralık 2022 - 16:21 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Adana Yeşiloba Hipodrumu’nda düzenlenen Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu’nu Zafer Meydanı isimli atıyla Jokey Ahmet Çelik kazandı.

 

Türkiye Jokey Kulübü tarafından şimdiye kadar 6 kez düzenlenen Pozantı Belediye Başkanlığı koşusunun 7’incisinin koşulduğu kum pistte 1.900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen günün 3. koşusuna toplam 10 at katıldı.

 

Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusunu izlemeye Adana Vali Yardımcısı Dr. Mustafa Yiğit, Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Belediye Başkanı Mustafa Çay, Başkan Yardımcısı Cengiz Öztürk ve Pozantı Belediyespor Külüp Başkanı Özgür Gören katıldı.

 

ÖDÜLÜ BAŞKAN ÇAY VERDİ

Koşunun ardından şeref tribününde gerçekleştirilen ödül töreninde, yarışı kazanan Zafer Meydanı sahibi Ali Erkan Yılmaz adına Yusuf Özgül özel yaptırılmış yarış atı figürü ödülünü Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın elinden aldı.

 

Pozantı Belediye Başkanlığı koşusunu kazanan jokey Ahmet Çelik ve at sahibi Ali Erkan Yılmaz’ı tebrik eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Kurtuluş Savaşında il merkezi olan Pozantı, Adana Yeşiloba Hipodromunda canlı yayınla tanıtılması ve Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusu olarak isimlendirilmesi ilçemizin tanıtımı açısından son derece gurur verici oldu. Bu memleket hak ettiği vizyon ve değerini çok şükür ki buldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Mustafa Çay, düzenlenen koşu nedeniyle Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e de bir buket çiçek hediye etti. Pozantı Belediye Başkanlığı Koşusunun ikincisi Özbatu isimli yarış atı olurken, üçüncülüğü ise Bükeç isimli yarış atı kazandı.