Organik kurutulmuş ürünlere ulaşmak artık daha kolay | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Organik kurutulmuş ürünlere ulaşmak artık daha kolay

Bu haber 07 Eylül 2022 - 11:07 'de eklendi ve 167 views kez görüntülendi.

Pozantı Belediyesi bünyesinde bulunan Sebze- Kurutma ve Bal Paketleme Merkezi'nde yapılan organik ve kurutulmuş ürünlerin halka daha kolay ulaşması için belediye yanına bir satış ofisi açıldı.

RAFLAR DOLDU

Kısa bir zaman önce inşası biten ve ince işçilikleri tamamlanan satış ofisinin rafları artık organik ürünlerle doldu. Sebze-Meyve Kurutma ve Bal Paketleme Merkezinde 5 kadı personelin kurutarak paketlediği ürünler, artık satışa hazır hale getirildi.

HİJYENİK KOŞULLARDA KURUTULUYOR

Çeşit çeşit reçellerden, elma kurusuna, turşusundan portakal marmelatına ve bunun yanında sarımsak tozuna kadar onlarca çeşit ürünün yer aldığı satış ofisinde tanıtım yapan , Pozantı'nın köylerinde yetişen doğal ürünlerin, hijyenik koşullarda kurutularak vatandaşlara ulaşacağını belirtti.

TOPRAKTAN SOFRAYA GELEN ORGANİK ÜRÜNLER

Satış ofisi açılışında kısa bir konuşma yapan Başkan Mustafa Çay;

“Sebze-Meyve Kurutma ve Bal Paketleme Merkezimiz, 'nın desteklediği proje ile faaliyete geçmişti. 5 kadın personelimiz görmüş oldukları kurslar sonucu aldıkları eğitimlerle ürünlerin kurutulmasına başlamışlardı. Bugüne kadar, Pozantı Belediyemizin gerek restoranlarında gerekse de otellerinde reçellerini, turşularını yapıp satış reyonlarında satarak küçük çaplı da olsa üretimimizi sonuçlandırmıştık. Bugün ise belediyemizin hemen yanındaki çay bahçesi içerisine yapmış olduğumuz satış ofisimiz de hem Pozantı'nın doğal ürünleri olan kendi köylerinden alınan ve personellerimizin hijyen koşullarında satışa sundukları ürünlerle hem internet üzerinden satışlarımız olacak hem de buraya gelen vatandaşlarımız ürünlerimize ulaşabilecek. Bu sebeple üretici insanlarımızın sofrasına olan bereketinden dolayı hayırlı olmasını diliyorum. Pozantı Belediyesi'nin üretken belediyecilik anlayışıyla ortaya koyduğu topraktan direk sofranıza uzanacak organikliği vatandaşlarımıza sunmanın keyfi ile hayırlı ve bereketli olsun” Dedi.