Müteahhitler vazgeçilmez önceliğimizdir | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Müteahhitler vazgeçilmez önceliğimizdir

Bu haber 28 Eylül 2021 - 11:23 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

AKAMDER, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’ u konuk ederek İnşaat sektörün sorunlarını ele aldılar. Gündeme ilişkin sorunların çözümüne odaklı konular istişare edildiği toplantıda CHP Milletvekili Ayhan Barut tam destek sözü verdi.

‘İNŞAAT SEKTÖRÜ ÇIKMAZDAN BİR AN ÖNCE KURTARILMALIDIR’

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, CHP Milletvekili Ayhan Barut un ziyaretinden sektörün sorunları ile ilgili gayretlerinden dolayı memnuniyetini ifade etti. Mustafa Karslıoğlu; “Milletvekilimiz Ayhan Barut un destekleri bizleri elbette memnun etmektedir. Yakın zamanda Vekilimizin önemli çabaları sayesinde ASKİ’ deki ihalelerde uygulanan değer hesaplarındaki aşırı düşük değerin artırılarak (1.00) olarak belirlenmiştir. Kendisine tüm Kamu Müteahhitleri adına müteşekkiriz. Bilindiği üzere İnşaat sektörünün sorunları fiyatlardaki dengesiz mantıksız artışlar adeta hepimizi çıkmaza sürüklemektedir. Bu sorunlara yetkililer ve idareciler tarafından bir an önce ele alınarak çözüme kavuşturulmalıdır.” Dedi.

‘MÜTEAHHİTLER VAZGEÇİLMEZ ÖNCELİĞİMİZDİR’

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut konuşmasında; “AKAMDER Adana da İnşaat sektörü olması gereken gelişmelere el atan önemli bir STK kuruluşumuz. Bu anlamda ekonomimizin temel taşı olan Müteahhitlerimiz vazgeçilmez önceliğimizdir. Dolayısıyla İnşaat sektörünün sorunlarını dinleyip, 1 Ekim de açılacak olan TBMM de en yüksek perdeden dile getirip sesleri olacağım. Bunlar sorunların başlıklarını sıralayacak olursak; Çimentodaki anormal artışların önüne geçilmesi için gereken Çimento Kotası, Dövize endeksli artışlardan dolayı verilmesi gereken fiyat farkları, Özellikle Adana’daki açılmayan İmar sahalarının açılması, şu aşamada en azından KDV’nin yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülmesi ve adeta kangren haline dönüşen Kentsel Dönüşümün daha düzenli bir yapı haline getirilecek düzenlemelerin yapılması noktasında gayret göstereceğim.” Açıklamalarında bulundu.