MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN ALAN PROJE SUNUMU YAPILDI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN ALAN PROJE SUNUMU YAPILDI

Bu haber 04 Mart 2020 - 13:57 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Vali Mahmut Demirtaş, Sarıçam ilçesinde bulunan Arboretum’un yakınına kurulması planlanan Millet Bahçesi Projesinin tüm detaylarıyla ele alındığı alan proje sunumuna katıldı.

Arboretum İdare Binasında gerçekleştirilen ve Vali Yardımcısı Murat Süzen, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Mimar Zeynep Çavuşoğlu tarafından gerçekleştirilen sunum eşliğinde Vali Demirtaş’a projenin detayları hakkında brifing verildi.

Toplantıda aldığı bilgilerin ardından Millet Bahçesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, alan incelemesi sırasında Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ile Mimar Zeynep Çavuşoğlu’ndan projenin sınırları ve ne kadar alanı kaplayacağı hakkında detaylı bilgiler alarak arazinin özelliklerini yerinde inceledi.

Gerçekleştirdiği incelemenin ardından toplantının katılımcılarıyla tekrar bir araya gelerek projenin detaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Demirtaş, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan sergiyi gezerek fotoğrafları inceledi