MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'dan 23 Nisan mesajı! | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’dan 23 Nisan mesajı!

Bu haber 23 Nisan 2020 - 12:58 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “100 yıldır milli iradeyi esas alan yönetim şekliyle bir yıldız gibi parlayarak yükselen Türkiye Cumhuriyeti’nin birer vatandaşı olmanın onurunu yaşıyoruz.” dedi.

AVCI’DAN 23 NİSAN MESAJI

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda, ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarı ve kararlılığıyla Türk milletinin bir asır önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu ilan ettiğini belirtti. Avcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin de atıldığı 23 Nisan 1920’nin bu itibarla sadece Türk tarihinde değil Dünya tarihinde de bir dönüm noktası olduğunu kaydetti.

“YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” DİYEN BİR HAYKIRIŞLA…

Avcı şöyle devam etti:

“İlk Meclis’in muhteşem mücadelesi sayesinde, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyen milli haykırış, ‘Ya manda ya himaye’ diyen zilletin sesini kesmiş, milli egemenliği inşa etmiştir. İşte bugün 100 yıldır milli iradeyi esas alan yönetim şekliyle bir yıldız gibi parlayarak yükselen Türkiye Cumhuriyetinin birer vatandaşı olmanın onurunu yaşıyoruz.”

“ÖNCELİKLERİMİZ HÜRRİYET, DEMOKRASİ, HUKUK”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Hürriyeti, demokrasiyi, insan hak ve hürriyetini, hukuku öncelikli kabul eden bir anlayışla, milli egemenliği vazgeçilmez gören inancımızla, Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatma kararlılığındayız. Bedeli ne olursa olsun; ihanet ve husumet cephesine karşı Devletimizi, Milletimizi savunmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

“ATATÜRK’Ü VE DAVA ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUZ”

Başkan Bünyamin Avcı, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu duygu ve düşüncelerle; Devletimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm dava arkadaşlarını, Gazi Meclis’in kurucu üyelerini, aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; birlikte sağlık, mutluluk, huzur içinde nice bayramlara erişmeyi diliyorum.”