Mengen Yemek Festivali’ne Adana damgası: Analı-Kızlı ile birincilik ödülü | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Mengen Yemek Festivali’ne Adana damgası: Analı-Kızlı ile birincilik ödülü

Bu haber 10 Ağustos 2022 - 16:17 'de eklendi ve 245 views kez görüntülendi.

35.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali ‘ne damga vurdu.

15 YÖRESEL YEMEK ARASINDA İRİNCİLİK ÖDÜLÜ ADANA'YA

Festival kapsamında gerçekleşen yemek yarışmasıın galibi de Adana oldu. 15 yöresel yemekle yapılan yarışmada Adanalı usta aşçıların elinden çıkan Analı-Kızlı yemeği birinciliğe layık görüldü ve ödüllendirildi. Adana ekibi festivalden plaketle döndü.

Beypiliçsponsorluğunda 10 ülkeden katılımın olduğu festivale kısa adı AŞKON olan Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu bünyesinde 700 kişilik bir ekip katıldı. Başkan Hanifi Özen ile Başkan Vekil Gül Akyol, ekibi ve yarışmacıları kutladı. Adana Aşçılar ve Şefler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  (ADAŞDER) yönetim ve üyeleri de  festivalde hazır bulundu. Başkan Sevim Bilir ve Başkan Yardımcısı Arzu Özacardı da emeği geçenleri kutladı. Bolu Mengen'deki festivale damga vuran Adana ekibi ve yetkililer, desteğinden dolayı Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitim Merkezinden Barış Cebrail Ümütcü ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Orta Oklundan Fatma Gül Özelpınarlı ile emeği geçenlere teşekkür ettiler.