Kıvanç: 10 yıl sonra başka bir Adana olacak | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İLAÇ SADECE ECZANEDE SATILABİLİR!

Gündem, Sağlık, Siyaset

Kıvanç: 10 yıl sonra başka bir Adana olacak

Bu haber 21 Aralık 2022 - 19:30 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu, Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanlığına yeniden seçilen Zeki Kıvanç’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Kıvanç, şehrin enerji ve petrokimya başta olmak üzere birçok sektörde güçlü adımlar attığını belirterek, “Türkiye, 10 yıl sonra bambaşka bir Adana’yla tanışacak” dedi.

Adana’da meslek odası seçimleri geride kaldı. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve ÇGC Yönetim Kurulu üyeleri ADASO’yu ziyaret ederek Başkanlığa yeniden seçilen Zeki Kıvanç’a ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum ve Meclis Başkan Yardımcısı Fırat Karalı’nın da hazır bulunduğu ziyarette şehrin sanayisinde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi veren ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, dev yatırım alanlarını gündemine alan Adana’nın Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söyledi. Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi, Kimya OSB gibi uluslararası çapta yatırımların önümüzdeki birkaç yıl içerisinde faaliyete geçeceğini belirten Kıvanç, “Şu an Adana, yatırım için en gözde şehirlerden biri. Yatırım altyapısı anlamında iyi bir performans sergiliyoruz. Özellikle, enerji, petrokimya, gıda, tekstil başta olmak üzere hemen her sektörde Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme sergileyecek Adana, 10 yıl sonra bambaşka bir şehir olacak. Hepimiz burada yaşadığımız bu şehirde yatırım yaptığımız için mutlu olacağız” dedi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Türkiye’nin en etkin meslek örgütlerinden biri olduğunu hatırlatarak, “Bu dönem Taşköprü ve Merkez Camii arasında Seyhan Irmağı kıyısında kentin en güzel yerlerinden birinde ÇGC’ye sosyal tesis kazandırdık. Sanayicilerimizi bekliyoruz. Etkinliklerinizi burada gerçekleştirebilirsiniz. Adana’ya değer katan, hizmet veren her kurumun yayında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ÇGC Yönetim Kurulu’nun ADASO ziyaretinde Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Başkan Vekili Mustafa Özke, Başkan Yardımcıları Mehmet Uluğtürkan, Yasemin Atasoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Vahap Ünkat, Hüseyin Arat ve Mustafa Akköse hazır bulundu.