Karaisalı’da şehit ve gazi ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Karaisalı’da şehit ve gazi ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi

Bu haber 12 Nisan 2022 - 13:09 'de eklendi ve 115 views kez görüntülendi.

Adana'nın merkez ilçesi 'da kaymakamlık ve belediye başkanlığının organizatörlüğünde şehit ve gazi ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Belediye çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda akşam ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, ardından dualar edildi.

Daha sonra programda konuşan Karaisalı Kaymakamı Mert Kumcu, “Şehitlerimizin bu vatan için yaptığı fedakarlıklar hiç bir bedelle ölçülemez. Şehit ve gazi ailelerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sizler bizim en değerli misafirlerimizsiniz. öyle mübarek bir ayda, bir iftar sofrasında, sizlerle beraber olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan yakınlarına güzel sabırlar, sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

Ramazan ayının manevi atmosferinde iftar sofrasında şehitlerimizin kıymetli aileleriyle bir arada olmaktan büyük onur duyduğunu belirten ise yaptığı konuşmada, “Bu kutsal vatan topraklarının bütünlüğünün korunması uğruna canlarını seve seve feda etmiş şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün vatanımızda huzur ve güven içinde özgürce yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Aziz şehitlerimizin emaneti olan siz şehit yakınları ve kahraman gazilerimiz, bizler her zaman sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Devletimizin birlik ve beraberliği uğruna mücadele ederken göünü kırpmadan şehadete yürüyen bütün aziz şehitlerimizi saygıyla minnetle anıyorum. Ruhları ş, mekanları cennet olsun. ” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Mert Kumcu ve Belediye Başkanı Saadettin Aslan, program süresince şehit aileleriyle yakından ilgilenerek, bol bol muhabbet ettiler.