Karaisalı’da Kapalı Olan İşyerlerine Belediyeden Destek | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Karaisalı’da Kapalı Olan İşyerlerine Belediyeden Destek

Bu haber 08 Ocak 2021 - 13:19 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’da Covid-19 salgını dolayısıyla iş yerleri kapalı olan esnafa belediye tarafından maddi destek verilecek.

Karaisalı Belediye Ocak ayı 1. olağan meclis oturumunda MHP grubu tarafından, Covid-19 salgını dolayısıyla ilçe merkezi ve mahallelerde ki kapalı olan iş yerlerine maddi destek sağlanması ve belediyeye ait olan işyerlerinde kirada bulunan esnafın 2021 yılı kiralarının yüzde 50’sinin alınmaması teklif edildi. MHP grubunun iki teklifi meclis gündemine alındı. Meclis üyeleri tarafından görüşülen iki teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Zor zamanda esnaflarımızın yanında olmalıyız diyen yaptığı açıklamada, “Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgınla karşı karşıyayız. Bu süreçte devletimizin salgınla mücadele kapsamında almış olduğu tedbirler gereği iş yerlerini kapatan ve zor zamandan geçen esnafımızın yanında olmalıyız. Belediye meclisimizin almış olduğu karar doğrultusunda ilçe merkezi ve mahallelerimizde ki ruhsatlı ve faal olan çay ocakları, kahvehaneler, oyun salonları ve internet kafe işletme sahiplerine 1 defalığına mahsus 500’er TL maddi yardımda bulunacağız.” dedi.

Kiraların yüzde 50’sini almayacağız.

Başkan Aslan açıklamasının devamında ise, “Belediyemize ait iş yerlerin de kirada bulunan ve faal halde olmayan kiracılardan 2021 yılı kiralarının yüzde 50’sini almayacağız. Ayrıca 2020 yılından belediyemize kira borcu olan kiracılarımızın da borçlarını 2021 yılı sonuna kadar erteliyoruz. Aldığımız kararları hızlı bir şekilde uygulayarak zor günler geçiren esnaflarımızın sıkıntılarını bir nebzede olsa gidermek istiyoruz. İnşallah, bu salgından devlet millet el ele vererek en kısa sürede kurtulacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür.” ifadelerinde bulundu.