Karaisalı Belediyesi’nde TİS sevinci | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

Karaisalı Belediyesi’nde TİS sevinci

Bu haber 07 Şubat 2022 - 9:49 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.

Türk-İş’e bağlı Belediye –İş Sendikası’nın bir süredir Karaisalı Belediyesi’nde sürdürdüğü Toplu İŞ Sözleşme görüşmeleri mutlu sonla sonuçlandı.

146 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde bağıtlanan maddeler düzenlenen tören ile imza altına alındı. Yeni sözleşme Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Arslan ile Belediye-İş Sendikası Adana şube Başkanı Aytekin Aybar arasında imzalandı.

EN DÜŞÜK ÜCRET 4 BİN 800 TL OLDU

İmza altına alınan sözleşmeyle birlikte en düşük işçi maaşının 4 bin 800 TL’ye yükseldiğini söyleyen Belediye-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Aytekin Aybar, “Karşılıklı iyi niyet çerçevesinde yaptığımız toplu iş sözleşme görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Her işçi arkadaşımızın var olan kazanımlarının daha da iyi noktalara gelebilmesi adına yetkili sendika olarak üzerimize düşen her şeyi yerine getirdik. Belediye yönetimi de büyük olgunluk gösterdi ve taleplerimizi yerinde buldu. Buna göre en düşük işçi ücreti (giydirilmiş) 4 bin 800 TL olurken, yevmiyesine göre 6 bin lirayı aşan ücretlerde bulunmakta” dedi.

ÇALIŞANIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEDİK

“Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlarda evlerine alın teri ile ekmek götüren emekçi kardeşlerimizi enflasyon belasına ezdirmedik” ifadelerini kullanan Belediye-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Aytekin Aybar, “Bu süreç içinde görevlerini layıkıyla yapan işçi ve emekçi kardeşlerimize hak ettiği ücretin verilmesine büyük katkısı olan Karaisalı Belediye Başkanı Sayın Saadettin Arslan’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu.