İnşaat Magazin Dergisi her yerde | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

İnşaat Magazin Dergisi her yerde

Bu haber 21 Haziran 2021 - 11:13 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Kurulduğu günden bugüne kadar üstün başarılar elde eden, sektörü ivme kazandıran İnşaat Magazin Dergisi ülkenin her yerini geziyor. En son İzmir’e giden İnşaat Magazin Dergisi kurucusu Halil İbrahim Harmancı, kentin dinamikleriyle bir araya gelerek sektör hakkında bilgiler alarak, fikir alışverişinde bulundu.

SEKTÖRÜN ÖNDE KURULUŞLARI ZİYARET EDİLDİ

Göregen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Göregen, Onag Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Gültekin, İzmir ECA Serel Bölge Müdürü Çağrı Önal, Gergül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Gültekin, Mimar Gizem Mersin, Mimar Şeymanur Çelik yapılan ziyaret arasındaydı. Sektörün önde gelen kuruluşlarına yapılan ziyaretlerde sektör değerlendirildi.

SEKTÖRÜN DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

İzmir Bornova Kaymakamı Fatih Özel’i ziyaret eden Harmancı, İnşaat Magazin Dergisi’nin yıl içinde belli periyotlarla yapılan, ‘Kent Estetiği Şehrin Geleceği”, “Mimari Çizginin Önemi”, adlı paneller ve sektörün durumunu değerlendirdi. Yapılan panellerin önemine değinilerek, kentlerin mimari vizyonu hakkında konuşuldu. Daha önce Adana Yüreğir Kaymakamlığı görevinde bulunan Fatih Özer, derginin çok iyi yerlere geldiğini ve çıtayı oldukça yükselttiğini vurguladı.

SEKTÖR ŞAHLANACAK

Pandemi döneminde de yoğun bir çalışma sergilediklerini belirten Harmancı, inşaat sektörünün şahlanma yolunda olduğunu, sektörün bundan sonra yükselişe geçeceğini söyledi. Harmancı, “ Yaptığımız gezilerde, ziyaretlerimizde sektör hakkında olumlu bir gidişin olduğunu fark ettik. Bundan sonra daha rahatlayacağımız bir döneme gireceğimizi düşünüyorum. İnşaat sektörü ülkenin bel kemiği, eğer sektör ayaklanırsa beraberinde binlerce kalem de rahata kavuşur” diye konuştu.

Kaymakam Fatih Özel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu ifadelere yer verdi:

SEKTÖRE BİR İVME KAZANDIRDINIZ

“Daha önce de belirttiğimiz gibi İnşaat Magazin Dergisi’ni biliyoruz, takip ediyoruz. Ciddi anlamda sektöre bir ivme kazandırdınız, diyebiliriz. Özellikle sizlere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederiz. İnşaat sektörünün harekete geçeceğini ve pandemi sürecinin hayırlısıyla biteceğini düşünüyoruz. Sektörün kalkınması ve yükselmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Ziyaret sonrası İnşaat Magazin Dergisi kurucusu Halil İbrahim Harmancı, İzmir Bornova Kaymakamı Fatih Genel’e plaket takdim etti.