İnce Adana’dan memnun ayrıldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İnce Adana’dan memnun ayrıldı

Bu haber 17 Haziran 2021 - 16:27 'de eklendi ve 337 views kez görüntülendi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce partisinin Adana İl Başkanlığının açılış törenine katıldı. İnce, açılışta yaptığı konuşmada, Adana’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği törende CHP Genel Başkanı ’nu eleştiren İnce, “‘Saraydan para alıp parti kuranlar var’ ifadesi içinde, “Saraydan para alıp parti kuran şerefsiz, ahlaksızdır. Para almadan saraydan aldı diye de iftira atan da şerefsizdir, alçaktır” dedi.

Merkez Seyhan ilçesi Ziyapaşa Caddesi’nde yapılan açılış töreni öncesi konuşan İnce, şu ifadelere yer verdi:

BENDEN BAŞKA NİYE KİMSE KONUŞMUYOR
“Bizim 3 milletvekilimiz Meclise bir önerge hazırladılar. Saraydan para alan, parti kuran kimse Meclis bunu araştırsın dediler. Bu önergenin işleme girebilmesi için 20 milletvekili lazım. Biz yeni kurulduk ve 3 milletvekili lazım. Madem iddiayı ortaya atıyorlar gelip imza desteği vermeleri lazım ama kimse gelip imza desteği vermemiş. Saraydan para alıp parti kuran şerefsiz, ahlaksızdır. Para almadan saraydan aldı diye de iftira atan şerefsizdir, alçaktır. Ben sesimi çıkartınca biz Muharrem İnce’yi kastetmedik dediler. Kimi kastettin. Çıksın Ali Babacan, Mustafa Sarıgül, Ahmet Davutoğlu’da konuşsun. Benden başka da niyeyse kimse konuşmuyor. Anlamıyorum.”

Cumhurbaşkanı seçimi için çatı aday önerilerine değinen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

ÇATI ADAY DİYENLER MATEMATİK BİLMİYOR DEMEKTİR

“Muhalefetten gelen tepkiye bakın Allah aşkına, çatı adayla gidecekmişiz. Çatı aday diyenlermatematik bilmiyor demektir. Çatı aday şu demektir; ‘Erdoğan çok güçlü ben onu tek başıma yenemem, mahallenin bütün çocukları toplanıp gelin, hep birlikte Erdoğan’ı yenelim’ demektir. Bu doğru değil, hem katılımı düşürürsünüz hem de yenilirsiniz.

ADAY OLACAĞIM

Çatı aday önerenler matematik bilmeyenlerdir. Çatı aday önerenler isteyerek ya da istemeyerek Erdoğan’a yardımcı olanlardır. Çatı aday falan yok, herkes adayını çıkarsın. İkinci turda bakarız, birinci turda Erdoğan yüzde 50+1 alıyorsa zaten geçmiş olsun, yapılacak bir şey yok. Biz Memleket Partisi olarak üyelerimizin önüne sandığı koyacağız. Bakarsın başka bir vatan evladı ben de adayım der. ‘Muharrem İnce sen aday olacak mısın?’ diye soruyorsan, vallahi olacağım.

BU KOLTUK BANA YETER

Ama başkası da çıkabilir, onun önünü kesemem. Ben şöyle yapmam, ‘ben koltuğumu sağlama alayım partide, bulayım bir cumhurbaşkanı adayı, ben zaten cumhurbaşkanı olamam, bu koltuk bana yeter’ demem. Bir siyasi partinin amacı iktidar olmaktır. İktidar olmanın yolu da bu sistemde partinin genel başkanını, cumhurbaşkanı seçmektir, başka yolu yok.”

İnce, kendisinin Adana’ya gelişi ile ilgili hazırlanan afişlerin Büyükşehir Zabıta Ekiplerince toplanması iddiasına da tepki gösterdi.

Açılışın ardından İnce, Ziyapaşa Bulvarı’ndan partililerle Toros Caddesi’ne kadar yürüyerek vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti, fotoğraf çektirdi, esnaf ziyareti yaptı.