HEDEF; DAHA FAZLA ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

HEDEF; DAHA FAZLA ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT

Bu haber 16 Aralık 2022 - 19:47 'de eklendi ve 159 views kez görüntülendi.

Türkiye'nin en üyük dokunmuş ve örülmüş plastik ambalaj üreticilerinden olan Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş, sektöründe 59 yıllık tecrübesiyle  yükseliş grafiğini her geçen yıl daha yüksek noktalara taşıyor.

 

Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde, toplam 400.000 m2 alana kurulu 9 tesiste;  Polipropilenve Polietilen hammaddeleri ile Endüstriyel, Tarımsal, Teknik Tarım ve Teknik Tekstil  alanında gerçekleştirdikleri ürünleriyle büyüyen Abdioğulları, Anadolu 500'deki zirve yolculuğunu sürdürüyor.

 

Abdioğulları, bu yıl Anadolu'nun en büyük 500 şirketi sıralamasında geçen yıla göre 15 basamak birden sıçrama yaptı. Merkezleri İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerde bulunan şirketlere yönelik olarak Ekonomist Dergisi ve TEB iş birliğinde gerçekleştirilen “Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi” araştırması sonuçlarına göre, geçen yıl 85'nci sırada bulunan Abdioğulları, bu yıl 70'inci oldu.

 

Daha fazla üretim, istihdam ve ihracat hedefine emin ımlarla ilerleyen firma, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 264'üncü, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nce (TİM) yapılan ilk 1000 ihracatçı sıralamasında  261'inci, Fortune 500 Türkiye 2020'de ise 351'nci sırada bulunuyor.

 

 

TOPLAM 8 TESİSİNSE YAKLAŞIK 1800 İŞÇİ İSTİHDAMINDAKİ BAŞARI

 

Abdioğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, yaklaşık 1800 işçi istihdamındaki başarının eğitim, dinamiklik, inovasyon, AR-GE çalışmaları ve teknolojiyi takip etmekle doğru orantılı olduğunu belirterek, “Bu başarının ayrıca, araştırmalar yapıp, uygun yeni ürün ya da hizmetin teminini hedef alarak, farklılıklara kucak açmakla da doğrudan ilgilidir” dedi.

 

Salih Sütcü, son yıllarda ulusal ve uluslararası piyasalarda artan rekabet ortamına ayak uydurabilmek için tüketicinin yaratılan farklılıklar ile dikkatini çekecek ürün ve hizmetlere yönelmenin önemine dikkat çekti.

 

İhracatın olmazsa olmazına da vurgu yapan Salih Sütcü, sektörlerindeki en gözde fuarlara katılım sağlayıp yenilikleri ve müşteri beklentilerini yakından takip ederek, bugünkü konumdan daha ileri noktada olmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

 

GES YATIRIMI

Abdioğulları A.Ş. olarak hem çevreyi koruma hem de enerji maliyetlerini düşürmek amacıyla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini kurduklarını, sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda yenilenebilir kaynaklar için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Global pazarlarda rekabet eden bir firma olarak son 6 yılda ulaştığımı 25MW üzeri enerji gücü ile kendi Güneş Enerji Santrallerimizi kurduk. Hedefimiz, GES gücünü her geçen yıl daha fazla artırmaktır” dedi.

 

abcoFARM İLE TARIMA YATIRIM

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 8 tesiste 1800 kişiye istihdam sağlayan Abdioğulları, 2020 yılında abcoFARM markası ile Çukurova'da 1000 dönüm alandaki narenciye bahçesi yatırımının ardından 870 dönümlük zeytin bahçesi ve Ereğli'de yer alan 1050 dönüm elma bahçesi projesiyle de toplamda 2920 dönüm alan ile tarım sektöründe de faaliyet gösteriyor.

 

AbcoARGE                          ​​​​​​

Abdioğulları Ar-Ge Mühendislik Tasarım A.Ş.'nin yeniyatırımları ile her geçen gün büyüme trendi gösteren firma, bünyesinde inovasyona verdiği önem ile katma değeri yüksek ürünler üretmek için 2021'de bir adım daha attı.

 

2021 yılında kurulan AbcoARGE, Ar-Ge tabanlı rekabet edilebilirliği arttırmak, ulusal ve uluslararası yeni teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek, yeni ve inovatifürün geliştirip, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Firmanın sahip olduğu misyon dahilinde yenilikçi ve ileriye yönelik hedefleri benimseyerek Ar-Ge çalışmalarından katma değerli ve inovatif ürünlerle pazardaki yerini güçlendiriyor.