Göger: Ramazan'ın bereketini esnafımızla yaşayalım | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Göger: Ramazan’ın bereketini esnafımızla yaşayalım

Bu haber 15 Nisan 2020 - 11:29 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Adanalılara çağrıda bulunarak Ramazan alışverişlerini esnaftan yapmalarını istedi. Başkan Göger, “Onbir ayın sultanı Ramazan ayının bereketini esnafımızla birlikte yaşamak için alışverişlerinizde esnafımızı tercih edin” dedi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle yaptığı açıklamada, sabahın ilk ışıklarıyla dükkanını açıp sahura kadar hizmet veren küçük esnafa toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Ramazan ayının bereketinin, koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan küçük esnafa can suyu olacağını kaydeden Birlik Başkanı Niyazi Göger, vatandaşlardan Ramazan ayı alışverişlerini, ağırlıklı olarak ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği AVM ve zincir marketlerden değil, yerel esnaftan yapmalarını beklediklerini kaydetti.

 “ESNAF HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI”

Bakkal, manav, fırıncı, lokantacı kasap ve kuru yemişçi başta olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafın hazırlıklarını tamamlayarak Ramazan’ın gelmesini beklediklerini belirten Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, “Ramazan demek, bolluk bereket demek. Yoksulun gözetildiği, birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı iftar sofraları için Ramazan alışverişine çıkan vatandaşlar çarşı, pazara hareketlilik getirdi. Ramazan ayının bereketiyle birlikte piyasaların canlanması esnaflarımızın da yüzünü güldürecek” dedi.

Ramazan alışverişi için küçük esnafın tercih edilmesinin toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün de bir gereği olduğuna dikkati çeken Birlik Başkanı Niyazi Göger, “Gelin Ramazan ayının bereketini mahallemizin ışığı olan esnafımızla paylaşalım. Paylaşalım ki mahallemizin ışığı sönmesin” ifadelerini kullandı.

Başkan Niyazi Göger, işadamları, yerel yöneticiler ve yardımsever vatandaşlardan ramazan paketlerini küçük esnaftan hazırlatmaları yönünde beklenti içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi.