Göğer: Kadınlar toplumun mimarıdır | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Göğer: Kadınlar toplumun mimarıdır

Bu haber 06 Mart 2020 - 13:23 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göğer, kadının anne, kardeş, eş, olmanın yanı sıra, çocukları, gelecek nesilleri yetiştiren toplumun mimarı olduğunu söyledi. Kadınların, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakarlıklar gösterdiğinin altını çizen Birlik Başkanı Göğer, “Özverili ve yapıcı kişilikleriyle elinin değdiği her şeyi güzelleştiren kadınlar aynı zamanda manevi değerlerin taşıyıcısı ve koruyucusudur” dedi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer, Adana Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ve esnaf odalarında görev yapan kadın personeller ile genel sekreterlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Adana ESOB ve bağlı odalar bünyesinde görev yapan tüm kadın personele çiçek veren Birlik Başkanı Niyazi Göğer, kadınların, insanlığın gelişmesinde önemli bir yeri olan ailede, toplum içerisinde, çalışma hayatında, kısacası yaşamın her alanında çok önemli bir rol üstlendiklerini dile getirdi.

Başkan Niyazi Göğer, “Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarına olanak sağlanmalı ve onlara daha çok alan açmalıyız. Bu anlamda Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, kadın esnaf ve sanatkar sayımızın artması, mesleklerini geliştirmeleri, işlerini büyütmeleri, üretime, istihdama daha fazla katkı koymaları adına bize düşen ne varsa fazlasıyla yapmaya hazırız” diye konuştu.

Açıklamasında kadına şiddet olaylarını da kınayan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer, “Tüm bunlarla beraber, kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız.  Çünkü Türkiye’de ve dünyada kanayan bir yaradır kadına şiddet. Kadına kalkan el iflah olmaz. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bizim inancımıza, medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır. Unutmamak gerekir ki Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (SAV)’in ”Cennet annelerin ayakları altındadır.” sözünün muhatabı olan kadınlar, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. Bu duygu ve düşünceler ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.