‘Geleneksel Yemek ve Aşure günü Etkinliği’ gerçekleştirildi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

‘Geleneksel Yemek ve Aşure günü Etkinliği’ gerçekleştirildi

Bu haber 01 Eylül 2021 - 16:42 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Havalimanı Birlik Taksi yönetiminin organize ettiği ‘Geleneksel Yemek ve Aşure günü Etkinliği’ bu sene de kent protokolünün yanı sara çok sayıda STK başkanı ve taksici esnaf katılarak gerçekleştirildi.

BİRLİK VE BERABERLİK DUYGUSU YAŞANDI

S.S. 42 Nolu Havalimanı Birlik Taksi Motorlu Taşıyıcıları Kooperatif Başkanı Umut Baykan ve Yönetim Kurulunun geleneksel olarak düzenlediği etkinliğe, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı AK Parti MKYK Üyesi

Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göğer’in yanı sıra birlik üyesi oda başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda taksici esnaf katılarak, birlik ve beraberlik duygusunu yaşadılar.

PANDEMİ DOLAYISIYLA 2 YILDIR ARA VERİLMİŞTİ

‘Geleneksel Yemek ve Aşure Etkinliği’ni 13 yıldır düzenlediklerini ifade eden Havalimanı Birlik Taksi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Umut Baykan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Muharrem, birlik, beraberlik, barış ve kardeşliğin pekiştiği bir ay. Pandemi sebebiyle 2 yıl ara verdiğimiz aşure etkinliğimizde siyasi parti temsilcilerini, milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı ve STK başkanlarımızı ağırlamaktan onur duyduk.”

UMUT BAYKAN İKRAMLARI ELLERİYLE SERVİS ETTİ

Geleneksel Yemek ve Aşure Etkinliği’ne katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve avHavHavalimanı Birlik Taksi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Umut Baykan, misafirlere kuru fasulye, pilav ve aşureden oluşan ikramları elleriyle servis etti.