EYT’lilerden İYİ Parti’ye ziyaret | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

EYT’lilerden İYİ Parti’ye ziyaret

Bu haber 26 Ocak 2021 - 13:10 'de eklendi ve 140 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Adana İl Başkanı Türkiye’de uzun zamandır gündemde olan EYT’lilerin sorununu bir kez daha gündeme getirerek konuya dikkat çekti. Başkan Boyvadaoğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Partimiz için en önemli konuların başında, Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunları ve talepleri gelmektedir.(EYTSYDD) Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Uğur Altuntaş, Bşk. Aykan Uz, Dernek Sekreteri  M. Cengiz Yıldız, Yönetim kurulu Üyesi ibrahim Kahraman, İl Başkanlığımıza nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır. Yapılan ziyarette Seyhan Belediye Meclis Üyemiz Sn. Zeynep Erciyes ve İl Yöneticimiz  Emine Karamusaoğlu’nunda bulunduğu sohbetimizde İYİ Parti olarak EYT’lilerimizin haklarının savunucusu olduğumuzu ve iktidar olduğumuzda çözüme kavuşturacağımız öncelikli konulardan biri olduğunu kendilerine bildirdik. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.”

Dernek başkanı Altuntaş ise şu ifadelere yer verdi:

“Sorunlarımızı yakından takip eden  ve Twitter hesabından “EYT’lilerin mağduriyetine biz son vereceğiz” mesajı paylaşan Sn. Meral Akşener,’in “Haklı mücadelelerini eziyete dönüştürdüğünüz, Yıllarca primlerini ödeyerek devletine karşı sorumluluğunu yerine getirmelerine rağmen; Kazanılmış haklarından mahrum bıraktığınız EYT’lilerin mağduriyetine biz son vereceğiz” ifadelerini  memnuniyetle karşıladık.”