ENGELLİ DERNEKLERİNİN YÖNETİCİLERİNDEN VALİ ELBAN’A ZİYARET | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

ENGELLİ DERNEKLERİNİN YÖNETİCİLERİNDEN VALİ ELBAN’A ZİYARET

Bu haber 05 Mayıs 2021 - 15:44 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Görme Özürlüler Kalkındırma Derneği Başkanı Mehmet Durak, Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Şube Başkanı İsmail Özden ve beraberindeki heyet, ’ı ziyaret etti.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Elban, konuklarıyla sohbet ederek gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi aldı.

vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak, onların toplumla bütünleşmesi ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak her türlü çalışmaya destek olacakları mesajını veren Vali Elban, “Ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız gibi engelli vatandaşlarımızın da sahip oldukları temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmaları, yaşam standartlarının yükselmesi ve sosyal yaşama katılımları konusunda sadece devletimize değil bizlere de önemli görevler düşmektedir. Tüm bu hususlar insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir.” dedi.

Engelli bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü sorunun çözümünde ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Vali Elban, yapılan ve yapılması gereken çalışmaları hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendirdiklerine sözlerine ekledi.

Engelli dernekleri yöneticileri ile üyelerin ziyaretleri, engelli vatandaşların beklentilerinin dile getirilmesinin ardından, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.