Ecz. Yalbuzdağ, “Kamu eczacılarına hak ettiği değer verilmelidir” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ecz. Yalbuzdağ, “Kamu eczacılarına hak ettiği değer verilmelidir”

Bu haber 16 Ağustos 2022 - 11:39 'de eklendi ve 295 views kez görüntülendi.

Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. , 12 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan ‘ Ek Ödeme Yönetmeliğ'nde kamu eczacılarının görmezden gelindiğini, hak ettiği değerin verilmediği ifade ederek “Sağlık, bir ekip işi iken stratejik personel olan kamu eczacılarını yok sayan bu düzenlemeyi kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

KAMU ECZACILARININ UĞRADIĞI MAĞDURİYET İVEDİLİKLE GİDERİLMELİDİR

Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yapan Başkan Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Devletin ilacına sahip çıkan, hastanelerde kötü ve zor koşullarda fedakârca hizmet veren; ayniyat, sarf malzemeleri, ilaç ve tıbbi malzemelerin sorumluluğunu alan, hastanelerde yarattıkları katkı, aldıkları riskler ve eğitimler düşünüldüğünde kamu eczacılarımız bu yönetmelikteki oranlardan çok daha iyisini hak etmektedirler. Kamu eczacılarımızın uğradığı mağduriyet ivedilikle giderilmelidir. Yönetmelikte yapılan hatadan geri dönülerek yeniden düzenlenmelidir.”

ECZACILARIN HAKLI TALEPLERİ GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ

Eczacıların haklı talep ve beklentilerinin görmezden gelinemeyeceğini de vurgulayan Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Tek ses, tek yürek olarak Türk Eczacıları Birliği ve Bölge Eczacı Odaları ve tüm meslektaşlarımız ile birlikte mücadeleye devam edeceğiz, eylem planımız doğrultusunda tüm meslektaşlarımızın hak ettikleri değeri alınana kadar birlikte mücadele ederek, hakkımız olanı alacağız.” diye konuştu.