"Dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle”

Bu haber 05 Mart 2020 - 14:57 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göğer, Türk Ordusu tarafından, bölgede huzuru ve barışı, sınırlarımızda güvenliği sağlamak için yürütülen Bahar Kalkanı Harekatı’na destek verdi.

Açıklamasında İdlib’de görev yapan askerlerimize yönelik rejim güçleri tarafından yapılan hain saldırıları kınayan Birlik Başkanı Niyazi Göğer, “Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Türk askerinin İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı hem de mazlumları koruduğunun altını çizen Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer, “Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyorum. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. Rejim güçleri, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürüyor. Bu saldırılar, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekatıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır” diye konuştu.

Ülke ekonomisinin bel kemiği olan esnaf ve sanatkarların, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduğuna, üstlendiği sorumluluğun hakkını vererek hareket ettiğine dikkati çeken Birlik Başkanı Niyazi Göğer, “Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm ayrılıkları bir tarafta bırakırız. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Millet olarak, ay yıldızlı bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Allah ülkemizi ve kahraman Mehmetçiklerimizi korusun. Rabbim, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” ifadelerini kullandı.