DP Genel Başkanı Ceyhan’da | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

DP Genel Başkanı Ceyhan’da

Bu haber 16 Haziran 2022 - 11:03 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan Enerji İhtisas Enerji Bölgesi'nin hayata geçirilmesinin Ceyhan ve Adana için büyük önem taşıdığını vurguladı.
Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İl Başkanı Mustafa Tümer ve Ceyhan İlçe Başkanı Hüseyin Demiray ile beraberindeki heyet, Hülya Erdem'i makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Erdem, Türkiye'nin enerji geçiş koridorunda bulunan Ceyhan'da planlanan enerji bölgesindeki çalışmaların tamamlanmasını beklediklerini söyledi.
Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi'nin birinci etabının tamamlandığını, ikinci etap satış çalışmalarının da tamamlandığını dile getiren Başkan Erdem, “Tarım, sanayi ve turizmin önemli bir merkezi olan Ceyhan'da üretim ve istihdamın gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. 20 dakikalık sürede denize, 20 dakikalık sürede yaylaya çıkılabilen Ceyhan ilçemiz geniş altyapı potansiyeliyle yıldızı parlayan bir ilçedir” dedi.

“KADINLAR, KIZLAR, GENÇLER BAŞ TACIMIZ”


Ceyhan'da sosyal yardımlaşmanın en önemli örneklerini sunduklarını, 'ın destekleriyle yol, altyapı, içme suyu çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydeden Başkan Erdem, “Kreş, çocuk oyun parkları, kent meydanı, taziye evleri yapmaya devam ediyoruz. Başkanımız Zeydan Karalar sayesinde en önemli sorunumuz olan asbestli boruları değiştirdik. Merkezdeki 31 mahallemizde asfalt ve parke çalışmalarımızı büyük ölçüde bitirdik. 3 mahallemizde devam eden yol çalışmaları da tamamlanırsa Ceyhan'da bu konuda sorunumuz kalmayacak. Kadınlar ve kızlarımıza ayrı önem veriyoruz. Dikimevi Atölyesi kurduk. Kadın Eli Birimi oluşturduk. Bu sayede ilçemizdeki tüm kadınlara ulaşıyor, ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyoruz” diye konuştu. Gençlerin yurt dışına gitme isteğine dikkat çeken Başkan Erdem “Sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerimizle, sportif faaliyetlerimizle, sınavlara hazırlık dershanemizle, şenlikler, konserler ve bir dizi çalışmalarımızla genç nesilleri ülkemizde ve Ceyhanımızda tutma çabalarımız var” şeklinde konuştu.

“MEMLEKET DERİNDEN BİR NEFES ALSIN”


Misafirperverliği için Başkan Erdem'e teşekkür eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise Ceyhan'daki sorunların ülkenin genelindeki sorunlara benzer olduğunu kaydetti. Uysal, “Türkiye'nin her bölgesinin kendine göre hem avantajı hem de dezavantajı var. İnşallah üzerimizdeki şu örtüyü hep beraber kaldıralım. Memleket derinden bir nefes alsın” diye konuştu. Görüşmenin ardından Başkan Erdem, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'a Türk Bayrağı ve tablo hediye etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.